o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
DKP
|

Polityk Konfederacji sponsorem tytularnym klubu sportowego

3
Podziel się

Funkcjonowanie klubów sportowych utrudnia w ostatnim czasie pandemia koronawirusa. Trudniej o nowych sponsorów czy więcej środków od obecnych. Klub z Torunia miał jednak to szczęście, że swoją cegiełkę postanowił dołożyć... polityk.

Polityk Konfederacji sponsorem tytularnym klubu sportowego
Sławomir Mentzen został sponsorem tytularnym klubu sportowego (Facebook)
bDSJZBxN

KP Start Toruń to piłkarski klub występujący w klasie A i grupie Toruń. Po 14. kolejkach zajmuje 11. miejsce, mając na koncie pięć wygranych, dwa remisy oraz siedem porażek. Teraz nazywać się będzie KP Start Mentzen Toruń.

Nowym sponsorem tytularnym klubu postanowił zostać miejscowy polityk Konfederacji. Sławomir Mentzen ogłosił to na Facebooku. Chodzi mu nie tylko o wsparcie drużyny piłkarskiej, ale także akademii, w której trenuje około setki dzieci.

bDSJZBxP
Władza jak tylko może utrudnia funkcjonowanie amatorskich drużyn sportowych, zamykając hale, orliki i odcinając je od finansowania. Zdecydowanie nie zgadzam się z takim traktowaniem ludzi z pasją, w związku z czym podjąłem decyzję o zostaniu sponsorem tytularnym lokalnej drużyny piłkarskiej KP START MENTZEN TORUŃ - napisał polityk.

Mentzen wyjaśnił, dlaczego tak ważna jest dla niego pomoc temu klubowi i akademii. "Gdy władza zamyka szkoły i radykalnie zmniejsza finansowanie szkółek piłkarskich dla dzieci, trzeba brać sprawy we własne, prywatne ręce" - wyjaśnił.

Do tego mam nadzieję, że treningi od małego sprawią, że dzieci poczują ducha rywalizacji i zrozumieją, że tylko pracą można coś osiągnąć, dzięki czemu nie przyjdą im później do głowy różne dziwne socjalistyczne pomysły - dodał.
bDSJZBxV

Polityk Konfederacji jest też przedsiębiorcą. Ponadto, jak informuje ddtorun.pl - jest doktorem nauk ekonomicznych UMK. Był kandydatem na stanowisko prezydenta Torunia.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "Dajcie już to słońce". Polska zawodniczka MMA tęskni za wakacjami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJZByq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Artek
2 tyg. temu
Polityk..
Ddddr
2 tyg. temu
Antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy idą do sportu.
oki
2 tyg. temu
Hitlerek ma swój klub ?
bDSJZByr
Najnowsze komentarze (3)
Artek
2 tyg. temu
Polityk..
oki
2 tyg. temu
Hitlerek ma swój klub ?
Ddddr
2 tyg. temu
Antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy idą do sportu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić