Polscy skoczkowie zagrali w siatkówkę. Spójrz, co zrobił Żyła

1

W niedzielę (25.02) odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Przed początkiem rywalizacji polscy skoczkowie i członkowie sztabu urządzili sobie mały mecz w siatkówkę. W trakcie gry doszło do niefortunnej sytuacji z udziałem Piotra Żyły.

Polscy skoczkowie zagrali w siatkówkę. Spójrz, co zrobił Żyła
Upadek Piotra Żyły w trakcie meczu siatkówki (Licencjodawca, Instagram)

Polscy skoczkowie w przeszłości pokazywali, że dobrze radzą sobie w sportach drużynowych. W trakcie przedsezonowego obozu przygotowawczego na Cyprze kibice mogli oglądać ich popisy piłkarskie. Nie od dziś wiadomo, że Biało-Czerwoni często umilają sobie czas przed konkursem, grając w siatkówkę.

Świetne odbicie, jakim siłą rzeczy dysponują skoczkowie, sprawia, że siatkówka wydaje się idealną rozgrzewką przed konkursami. Biało-Czerwoni w niedzielę wyszli z tego samego założenia, a na oficjalnym profilu PZN na Instagramie ukazało się nagranie prezentujące fragment meczu skoczków i członków sztabu.

Na przedstawionej akcji widać, jak drużyna, w składzie której znaleźli się m.in. Kamil Stoch i Dawid Kubacki przeprowadza atak. Podbita przez blok piłka została niedokładnie dograna przez jednego z członków sztabu. W pogoń za nią ruszył Piotr Żyła, który próbował uratować akcję nogą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Adamek przemówił po walce z Chalidowem. "Szkoda, że nie było wielkiego widowiska"

Niestety nie wyszło. Skoczek z Ustronia niefortunnie postawił stopę na piłce, przez co stracił równowagę i wylądował na plecach. Chwilę później popisał się jednak dobrym przygotowaniem akrobatycznym i po wykonaniu przewrotu w tył stanął na nogi. Żyła na szczęście nie doznał urazu, a całe zajście można dopisać do bardzo długiej listy komicznych sytuacji z jego udziałem.

Podczas kręcenia filmu nie ucierpiał żaden skoczek narciarski - napisano na Instagramie PZN.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pozostaje mieć nadzieję, że w niedzielę Piotr Żyła na skoczni pokaże lepszą formę niż na boisku do siatkówki. Kibice bowiem z utęsknieniem czekają na dobre starty naszych reprezentantów.

Przypomnijmy, że najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w Pucharze Świata jest Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 23 miejsce. W trzeciej dziesiątce klasyfikacji generalnej plasuje się jeszcze trzech Polaków - Dawid Kubacki jest 24., Piotr Żyła 25., a Kamil Stoch 27.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić