Polski dziennikarz otwiera oczy na temat Paulo Sousy. Nagrał wideo po portugalsku

23

Sprawa Paulo Sousy i reprezentacji Polski budzi wielkie emocje. Dziennikarz Tomasz Ćwiąkała postanowił nagrać film w języku portugalskim, aby przybliżyć szczegóły pracy Sousy kibicom w Portugalii i Brazylii.

Polski dziennikarz otwiera oczy na temat Paulo Sousy. Nagrał wideo po portugalsku
Paulo Sousa chce zakończyć pracę w Polsce (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Tą sprawą od drugiego dnia świąt żyje cała Polska. W niedzielę Paulo Sousa skontaktował się z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej - Cezarym Kuleszą - i poprosił o rozwiązanie kontraktu z PZPN za porozumieniem stron. Kulesza nie zgodził się na to, ale jest niemal pewne, że Sousa nie poprowadzi już Biało-Czerwonych.

Prośba Sousy padła na trzy miesiące przed najważniejszym meczem Polaków ostatnich lat, czyli przed barażem o mistrzostwa świata (z Rosją, 24 marca 2022). Wcześniej selekcjoner zapewniał, że kwestia rezygnacji z pracy z reprezentacją Polski to tylko plotki wyssane z palca.

Okazały się jednak prawdziwe. Kibiców rozwścieczył nie tyle sam fakt odejścia Sousy, ale przede wszystkim wszelkie okoliczności, w których to uczynił. Wkrótce Portugalczyk ma objąć brazylijski klub piłkarski, Flamengo. Jego zarobki będą tam znacznie większe, niż w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Dziennikarz Canal + Sport, Tomasz Ćwiąkała, uważnie śledzi wątek Paulo Sousy, reprezentacji Polski i Flamengo. W poniedziałek postanowił nagrać wideo w języku portugalskim, aby otworzyć oczy zagranicznym kibicom na to, jakim trenerem i człowiekiem jest Sousa.

Ćwiąkała przypomniał m.in. liczne teksty Sosy, które świadczyły o tym, jak ważna jest dla niego praca w reprezentacji Polski. Trener mówił nawet podczas jednej z konferencji za swojej kadencji, że czuje się jakby był Polakiem. Na pierwszej konferencji cytował Jana Pawła II. Dziennikarz przypomniał też, że Sousa nie był zainteresowany śledzeniem rozgrywek polskiej PKO Ekstraklasy, mieszkał na co dzień w Lizbonie i rzadko przyjeżdżał do Polski.

Mam nadzieję, że nie potraktuje Flamengo tak, jak potraktował Polaków - przyznał Ćwiąkała.

Co na to kibice z Brazylii i Portugalii?

Paulo Sousa - dobry w mówieniu i nic więcej! - napisał jeden z nich.
Z tego co widzę na filmie, ludzie w Polsce są oburzeni zachowaniem Paulo Sousy. Nie wiedzą, co tu się dzieje - dodał jeden z Brazylijczyków.

W mediach społecznościowych nie brakuje wielu krytycznych głosów na temat zachowania Sousy. Płynął one nie tylko z Polski, ale też z jego ojczyzny, a także z kraju, w którym wkrótce będzie pracował.

Oto film Tomasza Ćwiąkały na temat Paulo Sousy (w języku portugalskim):

Zobacz także: 17-latek stracił rękę. To, co zrobił, zszokowało cały świat
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić