KOZ|

Poruszające zachowanie trenera. Niezwykłe wsparcie dla kontuzjowanego gracza

3

Joshua Kimmich doznał poważnej kontuzji podczas meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Zawodnik schodził z boiska ze łzami w oczach. Przy linii bocznej czekał na niego trener, którego zachowanie było poruszające.

Hansi Flick pocieszający Joshuę Kimmicha (Getty Images) (Getty Images, Martin Meissner)

Mecz Borussii z Bayernem to szlagier Bundesligi. "Der Klassiker" za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców.

Już w pierwszej połowie boisko opuścił Joshua Kimmich. W 33. minucie zawodnik gości sfaulował Erlinga Haalanda. Zrobił to na tyle niefortunnie, że doznał przy tym kontuzji kolana.

Kimmich schodził ze łzami w oczach. Przy linii bocznej czekał na niego trener Hansi Flick. Jego zachowanie było poruszające. Przytulił i pocieszył swojego podopiecznego, który przeżywał trudne chwile.

Zdjęcia z tego wydarzenia obiegły świat. Trener Flick zachwycił kibiców nie tylko Bayernu Monachium, ale również innych klubów.

Jubileusz Roberta Lewandowskiego

Sobotni mecz był dla Roberta Lewandowskiego 300. w barwach Bayernu Monachium. 32-latek uczcił jubileusz w świetny sposób, choć miał nieco pecha. Strzelił bramkę, a jego drużyna zwyciężyła 3:2. Warto dodać, że dwa jego trafienia zostały nieuznane po analizie VAR.