Prezerwatywa na igrzyskach. Niecodzienna sytuacja w Tokio

32

Nie jest tajemnicą, że sportowcy biorący udział w igrzyskach olimpijskich otrzymują od organizatorów prezerwatywy. To, w jaki sposób zostaną wykorzystane, jest sprawą uczestników. Kibiców zaskoczyła Jessica Fox, która skorzystała z niej... tuż przed startem finału w kajakarstwie górskim.

Prezerwatywa na igrzyskach. Niecodzienna sytuacja w Tokio
Nietypowy sposób naprawy kajaka (Instagram)

Od igrzysk w Seulu (1988) prezerwatywy stanowią element wyposażenia wioski olimpijskiej. Jak podaje TVP Sport, wówczas chodziło o zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa HIV i zwiększenie świadomości odnośnie chorób przenoszonych drogą płciową.

W tym roku do użytku sportowców przeznaczono 150 tys. prezerwatyw. Ze względu na panujące obostrzenia pojawiły się apele, aby zawodnicy użyli ich... po powrocie do kraju. Jedna z uczestniczek igrzysk nie posłuchała.

Kuriozum na igrzyskach. Do tego użyła prezerwatywy

Jessica Fox tuż przed startem finału w kajakarstwie górskim miała problem. Awarii uległ jej kajak i Australijka miała niewiele czasu na działanie. Aby naprawić usterkę użyła prezerwatywy. Wszystkim pochwaliła się na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
"Założę się, że nie wiedzieliście, że prezerwatywy mogą być używane do naprawy kajaków" - napisała na Instagramie. "Bardzo rozciągliwy, bardzo mocny. Nadaje karbonowi gładkie wykończenie" - dodała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Wszystko poszło po myśli zawodniczki. Jessica Fox pojawiła się na starcie i zwyciężyła. Drugą Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii pokonała o ponad trzy sekundy.

Zobacz także: Alkohol podczas Igrzysk Olimpijskich? „Sportowcy są kontrolowani”
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić