VDB| 

Tomasz Lis zaskoczył. Wypowiedział się o Zofii Noceti-Klepackiej

25

Tomasz Lis poświęcił osobny wpis Zofii Nocetii-Klepackiej, która awansowała do finału rywalizacji kobiet w żeglarskiej klasie RS:X podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Znany publicysta odniósł się do tego czy należy kibicować Polce, biorąc pod uwagę jej kontrowersyjne poglądy.

Tomasz Lis zaskoczył. Wypowiedział się o Zofii Noceti-Klepackiej
Tomasz Lis o Zofii Klepackiej (Instagram.com)

Zofia Noceti-Klepacka w czwartek awansowała do finału rywalizacji żeglarskiej klasy RS:X podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Co prawda, Polka zajmuje odległe 9. miejsce i nie ma większych szans na medal. Jednakże należy pamiętać, że to jest tylko sport i w finale może wydarzyć się wszystko.

Zobacz także: Lexy kpi z Natsu

W ostatnich dniach jednak było głośno o polskiej zawodniczce z innego względu. W mediach społecznościowych był wysyp wpisów polskich "fanów", którzy otwarcie mówili, że życzą Zofii Noceti-Klepackiej jak najgorszych wyników. Wszystko za sprawą jej kontrowersyjnych poglądów.

Polska żeglarka ma bardzo konkretne poglądy. W ostatnich latach występuje jako wielka zwolenniczka obecnie panującej partii. Co więcej, często jej wypowiedzi wywołują prawdziwą burzę, m.in. tak było po tym jak skomentowało decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Lis o Noceti-Klepackiej

W czwartek swoim zdaniem na temat Zofii Nocetii-Klepackiej podzielił się Tomasz Lis. Co ciekawe, takiej opinii ze strony znanego publicysty nikt się nie spodziewał. Wyraził on bowiem wsparcie dla polskiej zawodniczki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"Czytam, że pani Klepacka wciąż ma szanse na medal. Nie podzielam jej politycznych i nie tylko politycznych poglądów, ale w kontekście jej startów sportowych to zupełnie bez znaczenia. Zawsze całym sercem kibicuję wszystkim polskim sportowcom i wszystkim życzę sukcesu" - napisał Tomasz Lis.
Czytam wiele głosów, że np. homofobia Klepackiej uniemożliwia Wam kibicowanie jej. Uważam, że w tej kwestii to zrozumiała wrażliwość i potrafię zrozumieć takie stanowisko. Dla mnie Polska nie wyklucza się oczywiście z LGBT - dodał publicysta.

Postawa Tomasz Lisa jest godna pochwały. Podczas igrzysk olimpijskich wszyscy reprezentanci walczą o jak najlepsze reprezentowanie Polski. Natomiast o ile można nie zgadzać się z wypowiedziami Zofii Noceti-Klepackiej, tak pod względem kariery sportowej jest ona wzorem dla innych.

Zobacz także: Alkohol podczas Igrzysk Olimpijskich? „Sportowcy są kontrolowani”
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić