Robert Korzeniowski wraca w nowej roli. Ambitne plany

9

W swojej sportowej karierze wygrał wszystko, co było do wygrania, a teraz ma zatroszczyć się o sukcesy innych. Robert Korzeniowski powraca do polskiego sportu w nowej roli.

Robert Korzeniowski wraca w nowej roli. Ambitne plany
Robert Korzeniowski wraca w nowej roli (AKPA)

Ma na koncie cztery tytuły mistrza olimpijskiego, trzy złote medale mistrzostw świata i dwa mistrzostw Europy. Robert Korzeniowski bez wątpienia jest jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Teraz swoim doświadczeniem będzie dzielił się w reprezentacji Polski.

Korzeniowski porozumiał się bowiem z władzami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i będzie trenerem kadry polskich chodziarzy i chodziarek. Szczegóły dotyczące jego współpracy z PZLA nie są znane, natomiast 54-latek stawia przed sobą ambitne cele i rysuje wymagające plany.

Będę chciał mieć koło siebie grono krajowych asystentów, którzy pracując przy kadrze, będą mogli rozwijać swój warsztat, ale też rozglądać się za młodymi zdolnymi zawodnikami. Prawda jest taka, że w kadrze powstała spora dziura pokoleniowa i trzeba pomyśleć jak to załatać - przyznał mistrz olimpijski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet".

Zadowolona z podjęcia współpracy z Korzeniowskim jest m.in. Katarzyna Zdziebło. Dwukrotna medalistka tegorocznych mistrzostw świata wypowiada się o nim w samych superlatywach.

Kompletny zawodnik, widział w chodzie wszystko. Był powtarzalny jak zegarek, znał swój organizm. Chcę się od niego uczyć i za nim podążać. Zależało mi na tym, żeby mieć go blisko. Poza tym, pomógł mi już bardzo w przygotowaniach do tego sezonu, w tym MŚ w Eugene. To dzięki niemu uwierzyłam, że mogę pójść i na 20 kilometrów, i na 35 km - przyznała w rozmowie ze sport.tvp.pl.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Fury w swoim stylu zakpił z ukraińskiego mistrza
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić