oprac. Karolina Woźniak| 

Robert Lewandowski jednak z szansą na Złotą Piłkę? Znamy szczegóły spotkania w FIFA

11

Szef Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge przyznał, że rozmawiał z prezydentem FIFA Giannim Infantino ws. Złotej Piłki. - Nie ma dla mnie powodu, dla którego nagroda nie miałaby zostać przyznana - powiedział.

Robert Lewandowski jednak z szansą na Złotą Piłkę? Znamy szczegóły spotkania w FIFA
Robert Lewandowski bez szans na Złotą Piłkę? (Getty Images, M. Donato)

Złota Piłka przyznawana jest przez "France Football" od 1956 roku. Teraz, po raz pierwszy w historii, nagroda nie zostanie wręczona. Organizatorzy plebiscytu tłumaczą, że powodem jest brak wystarczająco sprawiedliwych warunków.

To zła wiadomość dla Roberta Lewandowskiego. Polak był wymieniany w gronie faworytów do zwycięstwa w plebiscycie. Na domiar złego stracił ostatnio szansę na zdobycie Złotego Buta. W klasyfikacji wyprzedził go Ciro Immobile z Lazio Rzym.

Ws. plebiscytu szef Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge rozmawiał z prezydentem FIFA Giannim Infantino.

Szef Bayernu rozmawiał z prezydentem FIFA o Złotej Piłce. Karl-Heinz Rummenigge zdradził szczegóły

- Rozmawiałem z nim i powiedziałem mu, że jestem zaskoczony, że Złota Piłka nie zostanie w tym roku przyznana. Dodałem, że to tradycja powtarzana każdego roku i FIFA powinna się zastanowić czy na to pozwolić - powiedział Rummenigge w wywiadzie dla Sky Sport.

Niewykluczone, że FIFA przekona "France Football" do organizacji gali, albo też zostaną przywrócone zasady z lat 2010-2015, kiedy FIFA i "FF" wspólnie przyznawały tę nagrodę.

- Nie chodzi tylko o Roberta, ale o fakt, że w piłkę nożną gra się normalnie. W nietypowych okolicznościach, ale każda główna liga poza francuską grała do końca. Nie ma dla mnie powodu, dla którego nagroda nie miałaby zostać przyznana - zakończył Rummenigge.

Do tej pory żaden Polak nie został laureatem Złotej Piłki. W 2019 roku Robert Lewandowski zajął w głosowaniu 8. miejsce.

Zobacz także: Zobacz także: Żużel. Crump był alternatywą dla Thomsena. Czy Stal rozważa, żeby odświeżyć z nim kontakt?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić