Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Makabra w Lublinie. Znaleźli ciało. Matka udusiła 10-letniego syna

182
Podziel się

W listopadzie 2019 roku Monika S. zamordowała swojego 10-letniego syna. Ciało zostało odnalezione w hotelu w Lublinie w woj. lubelskim.Teraz okazało się, że 39-latka miała na koncie jeszcze jedno przestępstwo. W jej sprawie wpłynął akt oskarżenia do sądu.

Makabra w Lublinie. Znaleźli ciało. Matka udusiła 10-letniego syna
Monika S. w 2019 roku zamordowała swojego 10-letniego syna (Getty Images, MonikaGruszewicz)
bCPFEcet

Monika S. przyznała się do zamordowania swojego syna Filipa. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta zaplanowała zabicie 10-latka. "Fakt" podaje, że 39-latka położyła dziecko do łóżka, a następnie nakryła je kołdrą i przyciskała ciałem tak długo, aż się udusiło. S. przedstawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Monika S. oskarżona o kolejne przestępstwo. Wpłynął akt oskarżenia

Akt oskarżenia przeciwko Monice S. złożyło Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. 39-latka miała dopuścić się przestępstw finansowych. Zgodnie z treścią aktu oskarżenia działała w porozumieniu z Magdaleną W., Dominiką S., Adamem K., Stanisławem Ch. oraz Bożeną S.

bCPFEcev

Monika S., Adam K., Stanisław Ch. i Bożena S. w latach 2017-2018 mieli dopuścić się wyłudzenia kredytów na łączną sumę 400 tysięcy złotych. Żeby je zdobyć, zaprezentowali pracownikom placówek sfałszowane zaświadczenie o byciu zatrudnionymi w Bractwie Miłosierdzia. Następnie nie spłacali pożyczek, a pieniędzmi dzielili się między sobą.

Monice S. pomagały prawdziwe pracownice Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Wspólnie z Magdaleną W. oraz Dominiką S. sfałszowały dokumenty na temat zapomóg. W ten sposób udało im się zdobyć aż 24 tysiące złotych. Ukradły z kasy organizacji również kolejne 180 tysięcy złotych.

Zobacz też: Zabójstwo biolożki. Zbrodnia na konferencji naukowej

bCPFEceW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(182)
Dżudas
2 tyg. temu
Stwierdzą niepoczytalność, pójdzie do szpitala psychiatrycznego i będzie miała wakacje do końca życia za nasze pieniądze. Wspomnicie moje słowa.
jjjjja
2 tyg. temu
przeciez Polska ma dobre prawo i niepotrzebna nam konwencja stambulska. U nas nikogo sie nie poniza, nie maltretuje psychicznie i fizycznie, niemowleta i male dzieci mozna bic i znecac sie nad nimi.Sasiedzi nic nie widza i nie slysza.
ulka
2 tyg. temu
Nawet nie mogę sobie wyobrazić jak chowając dziecko przez9 lat przykrywa go poduszką i dusi ile okrucieństwo w tym żadna kara nie jest adekwatna do tego zła
bCPFEceX
Taaaaa...
2 tyg. temu
No, I niech mi ktos powie ze macierzynstwo jest dla wszystkich kobiet
ateista
2 tyg. temu
Biedny dzieciaczek. Nie mogła oddać go do adopcji, rodziny zastępczej, domu dziecka?
Najnowsze komentarze (182)
newsogórek
2 tyg. temu
Ale to już było!
LIKEPANEL.PL
2 tyg. temu
⭐⭐❤️Jesteś samotny? Szukasz kobiety, prawdziwej miłości, a może zależy Ci tylko na dyskretnym spotkaniu bez zobowiązań? To strona dla Ciebie!
maria
2 tyg. temu
Jezus przepowiedział, że częścią składową znaku dni ostatnich będą „zarazy” (Łukasza 21:11). Czy w naszym XX wieku szerzą się plagi i zarazy? Poczynając od epidemii grypy hiszpanki, która wybuchła pod koniec pierwszej wojny światowej i pochłonęła około 20 milionów ofiar, również dzisiaj, tak jak w poprzednich pokoleniach, ludzkość jest trapiona przez choroby. W tych dniach ostatnich, pomimo postępów medycyny oraz innych nauk, choroby i śmierć w dalszym ciągu zbierają co roku żniwo w postaci milionów ofiar.
PROSZĘoPOMOC,
2 tyg. temu
,.. .zanim opowiem,, ,Chciałabym podziękować za chwilę na przeczytanie oraz Chciałabym Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko..Ciężko Mi Pisać o swoich problemach. , każdy ma swoje własne.,, Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Wyjścia., Piszę z jednego powodu,.mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. ,.Moim Życiem.,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce garną się mi do Pracy tylko, nie mam gdzie.. Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady.. jeszcze Zakup Podręczników do Szkoły Na Wrzesień ...Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka, Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,Życzę Wam Wszystkim udanej Rozpoczynającej się Soboty,.Ola z Torunia. *SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 *Nasz Adres Zamieszkania i Zameldowania: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7, .
zautu
2 tyg. temu
Matko Boska, 10 letni synek, ufał, kochał mamę która go zabiła. Dobrze, że nie byłem tego świadkiem i blisko, sam bym ją zabił.
microszkop
2 tyg. temu
Prawa człowieka w Polsce? Pytanie czy w tym kraju mieszkają ludzie?
Norm
2 tyg. temu
Dziwne to jakos. Normalnie to kobieta nie udusi w zaden sposob koldra przytomnego 10-cio letniego chlopaka. To ciezko jest fizycznie wyobrazalne. 10-letni chlopak i przecietna kobieta sa mniej wiecej takiej samej wagi, przy czym chlopak przeciez dwa razy silniejszy i lekko dwa razy sprawniejszy fizycznie. 10-letni chlopak na ogol da rade udusic kobiete, ale w druga strone? Upila go czy jak?
jan
2 tyg. temu
miała dość 6000 zł rocxnie ,ile można PIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
bCPFEceP
USA
2 tyg. temu
Ale za dobre sprawowanie wypuszcza ja za 2, 3 lata ..............
Tyna
2 tyg. temu
Powinna być taka sama kara dla niej, też udusić. Kim a raczej czym trzeba być żeby zrobić krzywdę dziecku w dodatku własnemu dla którego rodzice to cały świat. Niepojęte
Sssss
2 tyg. temu
Oko za oko ząb za ząb
Józek Bonk
2 tyg. temu
Lublin to wiadomo kogo to wyborcy
Sucz jedna
2 tyg. temu
nie mogła oddać do adopcji? Tyle rodzin czeka na dzieci. Mam 4 to i dla piątego byłoby miejsce!
Wyborca
2 tyg. temu
Lubelskie, polska wschodnia
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić