aktualizacja 

Roger Federer wylał mnóstwo łez. Nie jest gotowy na powtórkę

3

Szwajcar ma za sobą ostatni mecz o stawkę w karierze. Pożegnanie z zawodowym sportem było wzruszające dla tenisisty i jego kibiców, którzy przez lata śledzili karierę mistrza. Roger Federer zdecydował, że podobna uroczystość w ojczyźnie zostanie zorganizowana dopiero w przyszłym roku.

Roger Federer wylał mnóstwo łez. Nie jest gotowy na powtórkę
Roger Federer w czasie pożegnania w Londynie (YouTube, BeInSport)

Roger Federer zakończył zawodową karierę meczem deblowym w Pucharze Lavera. W duecie z wieloletnim rywalem i towarzyszem Rafaelem Nadalem przegrali emocjonujące starcie, przez co nie udało im się zdobyć punktu dla Europy w meczu z resztą świata. Do tego wydarzenia doszło w Londynie.

Po ostatniej piłce w karierze Rogera Federera nie brakowało wzruszeń. Łzy napłynęły do oczu 20-krotnemu triumfatorowi turniejów wielkoszlemowych, ale również jego przeciwnikom i kibicom. Z kortu zszedł wielki mistrz, szanowany nie tylko za wyniki sportowe, ale również za profesjonalizm i charakter.

Szwajcarzy również chcą podziękować za piękną karierę Rogerowi Federerowi. Przez dekady był on ambasadorem malutkiego alpejskiego kraju nie tylko w sportowym świecie. Uroczystość w rodzinnej Bazylei została jednak przesunięta na 2023 rok.

Pożegnanie Rogera Federera. Za dużo wylanych łez

Roger Federer opowiedział o planowanym spotkaniu z rodakami w rozmowie z Eurosportem. Nie dojdzie do niego jednak w czasie tegorocznego turnieju w Bazylei.

Jestem bardzo wdzięczny organizatorom za chęć ugoszczenia mnie w tym roku w Bazylei. Staram się jednak przetworzyć wszystko, co wydarzyło się w moim życiu w ostatnim czasie. Świętowanie zakończenia kariery w Bazylei będzie miało dla mnie szczególne znaczenie. Na razie jest na to za wcześnie po pożegnaniu w Londynie - tłumaczył 41-latek.

Dyrektor turnieju Roger Brennwald zrozumiał stanowisko najlepszego zawodnika w historii szwajcarskiego tenisa. - Chcieliśmy wyróżnić specjalną ceremonią Rogera Federera, ale rozumiemy, że potrzebuje on na to więcej czasu - zapewnił Brennwald.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić