Kibice zaatakowali piłkarzy. I to ze swojej drużyny

5

Do skandalicznych scen doszło w rozgrywkach piłkarskich w Kolumbii. Kibice wtargnęli na murawę. Podburzył ich jeden z zawodników.

twitter.com/CONCUSoccerPod (Twitter)

Nagrania obiegły już cały świat. Kibice Unión Magdalena przerwali mecz swojej drużyny przeciwko Atletico Bucaramanga. Do zdarzenia doszło w 78. minucie rywalizacji, kiedy Union przegrywał 0:1.

Fani wtargnęli na murawę i postawili się swoim piłkarzom. Dlaczego? Z jednej strony sytuację miał sprowokować jeden z piłkarzy Unionu Magdalena. Z drugiej, fani mieli już dość gry zespołu, który w siedmiu meczach zdobył tylko sześć punktów.

Według doniesień, na murawę miało wejść nawet stu kibiców.

Podczas spotkania między Unionem Magdalena a Atletico Bucaramanga, niektórzy kibice wtargnęli na plac gry po tym, gdy jeden z graczy Unionu podburzył fanów swojego klubu - przekazała miejscowa policja, cytowana przez futbolred.com.
Poszedłem porozmawiać z fanami, ale to był moment, kiedy sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej napięta. Jeden z nich wyciągnął nóż - przekazał bramkarz Unionu, Carlos Bejarano.

Policja przekazała, że do uspokojenia sytuacji nie trzeba było używać siły, ani innych środków. Mecz zakończył się w 78. minucie, gra nie została już wznowiona. Klub z pewnością czekają poważne sankcje.