Jakub Artych
Jakub Artych| 

Roy Jones Jr w żałobie. Przekazał tragiczną informację

47

Legendarny Roy Jones Jr, jeden z najlepszych bokserów w historii, ogłosił, że jego syn DeAndre nie żyje. Późnym poniedziałkowym wieczorem pięściarz wydał oświadczenie, w którym poprosił o uszanowanie prywatności jego rodziny w tym trudnym czasie.

Roy Jones Jr w żałobie. Przekazał tragiczną informację
Żałoba w rodzinie Roy Jones Jr. Nie żyje jego syn (Getty Images)

Roy Jones Jr wyjawił, że syn popełnił samobójstwo. Nie wiadomo, co pchnęło go do takiego kroku.

Niestety, mój syn DeAndre odebrał sobie życie w sobotę - napisał Jones Jr w mediach społecznościowych. - Jestem bardzo wdzięczny Bogu, że pozwolił mi wrócić do domu w piątkowy wieczór, abym mógł spędzić wraz z synem i rodziną ostatni wieczór w jego życiu. Wiem, że wiele osób przeżywa teraz trudne chwile, ale nic nie jest warte odbierania sobie życia. Bóg to daje i Bóg powinien być tym, który to zabierze - dodał.

Jones poprosił fanów, aby "uszanowali prywatność jego rodziny", póki wszyscy nie dojdą do siebie po straszliwej tragedii. 32-letni DeAndre był jednym z trzech synów Jonesa Jr.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Prosto z Euro". Raport przed meczem z Francją. "Na ten moment faworytem jest Skorupski"

Roy Jones Jr - jeden z najlepszych w historii

Roy Jones Jr to jeden z najlepszych pięściarzy w historii. Sięgał po mistrzostwo świata w czterech kategoriach wagowych - średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej. Jako zawodowy bokser stoczył 76 walk, z których 66 wygrał, w tym 47 przed czasem, a 10 przegrał. Był znany z unikalnego, widowiskowego stylu.

Karierę zakończył w 2018 roku, jednak dwa lata później wrócił na ring. W pokazowej walce zmierzył się z Mike'em Tysonem. Pięściarze zmierzyli się na zasadach pojedynku pokazowego. Zakontraktowano osiem rund po dwie minuty. Walka nie była oficjalnie punktowana, dlatego też nie ogłoszono jej zwycięzcy. Dochód ze starcia został przekazany na cele charytatywne.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy (znajdziesz ją TUTAJ).

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić