Skandal w Wielkopolsce. Patrol policji przyjechał po sędziego

4

Do skandalu doszło podczas meczu piłkarskiej V ligi gr. III w Kobylej Górze, w województwie wielkopolskim. Tamtejsza Zefka mierzyła się w niedzielę z Astrą Krotoszyn. Okazało się, że sędzia główny był... pod wpływem alkoholu. Znany jest już wynik badania alkomatem. Władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej były w szoku.

Skandal w Wielkopolsce. Patrol policji przyjechał po sędziego
Mecz Zefka Kobyla Góra - Astra Krotoszyn (Facebook, KLKS Zefka Kobyla Góra)

Za nami mecze 7. kolejki rozgrywek V ligi. Z pewnością przeszłyby bez większego echa, gdyby nie wydarzenia, do jakich doszło w wielkopolskiej Kobylej Górze.

W niedzielę odbyło się tam spotkanie pomiędzy Zefką a Astrą Krotoszyn. Gospodarze wygrali 2:0, dzięki czemu wskoczyli na 6. miejsce w ligowej tabeli. Astra natomiast jest na 12. pozycji.

Kierownik drużyny przyjezdnej zwrócił uwagę na zachowanie sędziego głównego. Jak informował portal ostrzeszowinfo.pl, na decyzje podejmowane przez arbitra skarżyli się ponadto zawodnicy i sztab szkoleniowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ale były gwizdy! Marcin Najman nie chce tego pamiętać
To się nie mieści w głowie, że ktoś może tak mecz prowadzić. Jeżeli zawody prowadziła osoba w stanie nietrzeźwym, to one moim zdaniem są nieważne. Na pewno będziemy żądali ich powtórzenia, bo uważam, że pewne sytuacje wypaczyły wynik. Uważam, że dwa karne nam się należały - mówił kierownik Astry, Mariusz Ratajczak.

Na stadion przyjechał patrol policji. 29-letni sędzia z Kalisza został poddany badaniem alkomatem. Wykazało ono... 1,2 promila w wydychanym powietrzu. Teraz stanie przed sądem, czekają go także konsekwencje ze strony WZPN.

Zobacz także: Kolejne ligowe zwycięstwo Zefki
Na pewno jest to sytuacja, która absolutnie nie powinna się zdarzyć i chociażby ten fakt, że jest to przypadek pierwszy na prawie 10 lat, pokazuje, że nie jest to sytuacja powszechna, tylko absolutnie nadzwyczajna - skomentował Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Póki co nietrzeźwy sędzia został zawieszony. Decyzja o jego przyszłości ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić