Mocne słowa ukraińskiej mistrzyni. "Cała planeta zagrożona z powodu paranoi Kremla"

Olha Saładucha to jedna z najbardziej utytułowanych ukraińskich lekkoatletek. Jej największym sukcesem jest złoty medal mistrzostw świata, który wywalczyła przed jedenastoma laty w trójskoku. Obecnie jest deputowaną w Ukrainie. W mocnych słowach wypowiedziała się na temat gróźb użycia broni jądrowej przez Rosję.

Mocne słowa ukraińskiej mistrzyni. "Cała planeta zagrożona z powodu paranoi Kremla"
Olha Saładucha skomentowała groźby Putina (Instagram, White Panther Cup)

Olha Saładucha zadebiutowała na arenie międzynarodowej już w 1999 roku. Wystąpiła wtedy na mistrzostwach świata juniorów młodszych w Bydgoszczy. Zajęła tam 9. miejsce. Regularnie poprawiała swoje wyniki.

W 2010 roku została mistrzynią Europy. Po złoto sięgała jeszcze dwa i cztery lata później. Ma na swoim koncie także tytuł mistrzyni świata, a także brąz igrzysk olimpijskich z 2012 roku.

Pochodząca z Doniecka zawodniczka ostatni międzynarodowy start zaliczyła podczas igrzysk w Tokio (2021). Obecnie 39-latka jest także deputowaną w ukraińskim parlamencie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "będę tęsknić". Kto tak powiedział do Federera?

Międzynarodowy Dzień dla Całkowitej Likwidacji Broni Jądrowej. Mocne słowa ukraińskiej deputowanej

26 września przypada Międzynarodowy Dzień dla Całkowitej Likwidacji Broni Jądrowej. W tym roku jest szczególnie istotny, szczególnie w kontekście gróźb wystosowanych przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Odniosła się do nich Olha Saładuha.

Jeśli Rosja rzeczywiście użyje broni jądrowej w Ukrainie, ten rodzaj broni rozprzestrzeni się na dziesiątki krajów. Będą chcieli go mieć, po pierwsze dla własnego bezpieczeństwa, a po drugie, aby straszyć swoich sąsiadów - powiedziała Saładucha w rozmowie z portalem sport.ua.
Zadaniem społeczności międzynarodowej jest znaleźć jakikolwiek sposób na to, aby związać ręce rosyjskiego dyktatora. Żeby nawet na myśl o nuklearnym ataku na Ukrainę oblał go zimny pot ze strachu przed konsekwencjami dla Rosji - dodała.
Mam nadzieję, że potężne państwa to zrozumieją i podejmą odpowiednie kroki. Nie tylko Ukraina, ale cała planeta jest zagrożona przez paranoję i maniakalne tendencje Kremla. Nadszedł czas, aby położyć temu kres - zakończyła mistrzyni świata.

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad siedmiu miesięcy. W Rosji aktualnie prowadzona jest mobilizacja, podczas której do armii ma zostać wcielonych 1,2 mln osób. W kraju wybuchła panika, a wielu Rosjan uciekło za granicę, aby uniknąć powołania.

Każdego dnia w Ukrainie giną dziesiątki ludzi, w tym ludność cywilna. Podczas bestialskiej i nieuzasadnionej inwazji, Rosjanie dopuścili się wielu zbrodni i aktów ludobójstwa.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić