Szpilka zapytany o walkę z Chalidowem. Tak wybrnął

9

Mamed Chalidow przymierza się, aby pozostawić mieszane sztuki walki i spróbować swoich sił w boksie. Czy jego rywalem mógłby być Artur Szpilka? Odpowiedź padła w rozmowie z Andrzejem Kostyrą w "Super Expressie".

Szpilka zapytany o walkę z Chalidowem. Tak wybrnął
Na zdjęciu: Artur Szpilka, Mamed Chalidow (Instagram, Materiały prasowe)

Kilka tygodni temu Mamed Chalidow, znakomity zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), wyraził chęć rywalizacji w boksie. Początkowo pojawiły się spekulacje o jego starciu z Tomaszem Adamkiem, a wydawało się, że takie starcie mogłoby się odbyć pod egidą organizacji Fame MMA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "Rośniemy". Wyjątkowe chwile w życiu reprezentantki Polski

Niedawno Tomasz Adamek podpisał z Fame MMA kontrakt na dwie walki. Jednak Mamed Chalidow pozostał lojalny wobec KSW i nie planuje przechodzić do organizacji specjalizującej się w walkach typu freak fight. W związku z tym, perspektywa starcia między Adamkiem a Chalidowem stała się mniej prawdopodobna.

Tymczasem zawodnikiem KSW jest nie tylko Chalidow, ale i były pięściarz, Artur Szpilka. Czy obaj mogliby skrzyżować rękawice? Odpowiedź na to pytanie padła w "Super Expressie", w rozmowie Andrzeja Kostyry ze Szpilką.

Nie no, gdzie?! Ja nie chcę w ogóle walczyć z moimi kumplami! Już powiedziałem - nie będę walczył ze swoimi kumplami. Poza tym bardzo kibicuje Mamedowi, bo to jest ogromne wyzwanie. W MMA jest kotem świetnym, ale boks to jest zupełnie inna rzecz. Ja wiem, jaka to jest przepaść - przyznał kategorycznie.

Nie wiadomo więc, kiedy i z kim Mamed Chalidow wyjdzie do ringu. Nie znamy też przyszłości sportowej Artura Szpilki. Wydawało się, że ten zawalczy w ostatniej gali roku KSW (16 grudnia, Gliwice), ale na przeszkodzie do realizacji tych planów stanęły jego problemy zdrowotne.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić