o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
|

Takich słów Igi Świątek jeszcze nie było. "W Polsce były polityczne sprawy"

99
Podziel się

Świat Igi Świątek kręci się nie tylko wokół sportu. Świetna tenisistka śledzi również wydarzenia społeczno-polityczne w Polsce. - Mam swoje opinie na ten temat - powiedziała w wywiadzie dla wtatennis.com.

Takich słów Igi Świątek jeszcze nie było. "W Polsce były polityczne sprawy"
Iga Świątek (Getty Images)
bDJudwbp

Ostatnich kilka miesięcy w Polsce jest bardzo burzliwych. Pod koniec października poprzedniego roku rozpoczęły się w kraju masowe protesty organizowane przez Strajk Kobiet. Tysiące Polaków sprzeciwiało się decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Później wybuchła afera ze szczepieniami przeciw koronawirusowi poza kolejnością osób z polskiego świata kultury. Od kilkunastu dni natomiast coraz więcej przedsiębiorców sprzeciwia się przedłużaniom pandemicznych restrykcji i mimo zakazów otwiera swoje siłownie, restauracje, kluby fitness czy stoki narciarskie.

bDJudwbr

Przed startem nowego sezonu tenisowego Iga Świątek w wywiadzie dla wtatennis.com, została zapytana, czy jest gotowa, by zabierać głos także w sprawach społecznych i politycznych w swoim kraju.

Myślałam o tym w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W Polsce były pewne polityczne sprawy, o których mówili wszyscy. Ja nie wypowiedziałam się jeszcze na ten temat. Zastanawiałam się nawet, czy wydać jakieś oświadczenie. Nie zdecydowałam się jednak na taki krok. Mam swoje zdanie, ale to prywatna opinia - podkreśliła Iga Świątek.
W przyszłości będę gotowa zabierać głos w sprawach publicznych, ale jeszcze nie teraz. Mam dopiero 19 lat, wciąż muszę się uczyć. Mogę być wzorem do naśladowania jeśli chodzi o grę w tenisa, ale potrzebuje więcej czasu, by zabierać głos w sprawach społeczno-politycznych - dodała polska tenisistka.
bDJudwbx

W 2020 roku Iga Świątek osiągnęła największy sukces w karierze, wygrywając jesienią wielkoszlemowy Roland Garros. Za niespełna dwa tygodnie Polka rozpocznie udział w pierwszym wielkoszlemowym turnieju w tym sezonie, Australian Open. Świątek jest jedną z głównych faworytek.

Zobacz także: Zobacz też: #dziejesiewsporcie: Karolina Owczarz pokazała się w sukni ślubnej. Na usta ciśnie się jedno słowo!
bDJudwbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
ZORRO
miesiąc temu
Pani Igo mądra decyzja. Cokolwiek pani powie wyleją na panią pomyje. Polityka to brudna gra.
IQ 150
miesiąc temu
Wyjątkowo rozsądna 19 latka
buba
miesiąc temu
czyta. obserwuje. ALE PUBLICZNIE - ŚWIETNIE GRA W TENISA !!! i niech tak zostanie
bDJudwbT
milczenie
miesiąc temu
Ona zdaje sobie sprawę, że jeszcze niewiele wie o prawdziwym życiu - w przeciwieństwie do jej rówieśników ,którzy nie zarobili jeszcze złotówki a już mówią dorosłym jak ma być.
gornik zabrze
miesiąc temu
i niech tak zostanie
Najnowsze komentarze (99)
Rupert21
3 tyg. temu
Na miejscu Świątek zwróciłbym uwagę na to, że zmusić ją do wypowiedzenia się w sprawach politycznych, oczywiście po "właściwej" czyli ich stronie, chcą głównie ci "tolerancyjni" i "postępowi".
miś
miesiąc temu
Iga bardzo mądra decyzja szacun
Ewa
miesiąc temu
Nie ma dopiero 19 lat tylko już 19 lat i może głosować więc trzeba mieć jakieś stanowisko,jak można mieć tyle lat i nie wiedzieć czy mi się coś podoba czy nie czy się z czymś zgadzam czy nie .
Jam
miesiąc temu
Brawo, pomimo młodego wieku tak wielka mądrość.
raz ...
miesiąc temu
się tylko udało__pandemia i turniej bez gwiazd ___ gdy opadnie pył ,, zostaną tylko wspomnienia i sport wróci do normalności... z kibicami ..
wk001
miesiąc temu
No ale ma zdanie. Szacun!
Wojtek
miesiąc temu
No i super, uważam że sportowcy aktorzy czy piosenkarze nie powinni obnosić się ze swoim światopoglądem, bo grają dla wszystkich.
Janusz Antosz
miesiąc temu
Tak trzymać - widać,że Jej rozsądek dorównuje umiejętnościom gry w tenisa.
bDJudwbL
polityk
miesiąc temu
Lepiej nigdy nie zabieraj!
Jolanda
miesiąc temu
Całe szczęście że nie musi pokazywać pośladków na Zanzibarze i ma swój rozum ,a od polityki jak naj dalej.
luck
miesiąc temu
O wiele młodsze dziewczęta wychodzą na ulice protestować w słusznej sprawie , mając wiele do stracenia ...Pani Iga wypowiada się jak polityk ( dyplomata ) ..Mówiąc wprost , jest wyrachowana ... Nasuwa się pytanie, czy to jest jej zdanie czy jakiegoś doradcy ?...
Henryk
miesiąc temu
Jak to nie było takich słów? Było i to cale mnóstwo. Sportowcy bardzo rzadko ujawniają swoje preferencje polityczne czy religijne. To im się zwyczajnie nie opłaca.
aqq
miesiąc temu
Mam nadzieję, że nie jesteś za aborcją do 9 m-ca, jak chce lempart, suchanow czy nowicka...
pol
miesiąc temu
I bardzo mądrze. Obojętnie co myślisz, jeśli opowiesz się po jednej ze stron, druga strona Cię znienawidzi. Tak niestety jest, dwa światy. Po co tracić połowę kibiców.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić