Takie wykształcenie ma Dawid Kubacki. Można się zdziwić

4

Dawid Kubacki to niewątpliwie jeden z czołowych polskich skoczków narciarskich. Niewiele osób wie o tym, jak w jego przypadku wygląda kwestia edukacji. Warto więc podkreślić, że sportowiec nie porzucił nauki, by móc skupić się jedynie na uprawianiu ukochanej dyscypliny.

Takie wykształcenie ma Dawid Kubacki. Można się zdziwić
Dawid Kubacki (AKPA, AKPA)

Dawid Kubacki cieszy się ogromną popularnością. To współczesna ikona polskich skoków narciarskich. Na jego koncie widnieje mnóstwo osiągnięć - nie sposób wymienić je wszystkie.

Oczywiście na wszelkie sukcesy musiał bardzo ciężko pracować. W jego życiu ważny jest jednak nie tylko sport. Skoczek zadbał również o odpowiednią edukację.

W jednym z wywiadów ujawnił, że chce się zająć poszukiwaniem i szkoleniem przyszłych skoczków. Wobec tego postanowił podjąć naukę na uczelni wyższej - od jakiegoś czasu jest studentem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hotelarze mają na co narzekać. "Trudny sezon"

Kształci się na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Niedawno "Super Express" donosił, że Kubacki nigdy nie miał problemów z nauką.

Dramat w rodzinie Kubackich

Jakiś czas temu głośno było o poważnych problemach zdrowotnych Marty Kubackiej. Żona polskiego skoczka trafiła do szpitala ze względu na kłopoty kardiologiczne.

Lekarze musieli stoczyć walkę o jej życie. Na szczęście ta batalia zakończyła się pozytywnie. Marta odzyskała siły, natomiast Dawid mógł wrócić do skakania. Ostatnio w rozmowie z polsatsport.pl opowiadał o treningach i przygotowaniach do następnego sezonu. - Wiadomo, jeszcze nie tak dawno temu nic nie było pewne i człowiek się zastanawiał, choć nie wiedział, czy ma podstawy, by zastanawiać się nad wieloma rzeczami. Cieszę się, że wszystko się w miarę wyprostowało - mówił.

Wróciłem do swojego normalnego trybu życia, treningów pod pełnymi obciążeniami, na normalne tory wróciliśmy także jako rodzina i się tym cieszymy. Ja naprawdę czuję wielką ulgę, spadł mi olbrzymi kamień z serca, że mogę kontynuować uprawianie skoków - dodawał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić