Szymon Łożyński
Szymon Łożyński| 

To jakieś szaleństwo! Niewiarygodny rekord Wilfredo Leona

24

Jak zapowiedział, tak zrobił. Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie Wilfredo Leon popisał się niesamowitą zagrywką. Po jego serwisie piłka pędziła niemal tak szybko jak samochód na polskiej autostradzie.

To jakieś szaleństwo! Niewiarygodny rekord Wilfredo Leona
Wilfredo Leon (getty images)

Wilfredo Leon jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Pochodzi z Kuby, ale ma polskie obywatelstwo i reprezentuje barwy siatkarskiej reprezentacji Polski. Na co dzień gra we włoskiej lidze w drużynie Sir Safety Perugia. Jego trenerem jest Vital Heynen, który prowadzi również kadrę polskich siatkarzy.

Po ostatnim meczu ligowym Heynen na pewno pękał z dumy, gdy zobaczył na tablicy świetlnej, z jaką prędkością zaserwował piłkę jego podopieczny. Wilfredo Leon nie patyczkował się. Posłał piłkę z prędkością 138 km/h! To nowy rekord w prędkości zagrywki we włoskiej lidze. Poprzedni należał do Iwana Zajcewa i właśnie Leona. Wynosił 134 km/h.

Prędkość zagrywki Leona, który słynnie z bardzo mocnego i skutecznego serwisu, jest fenomenalna. Prawie 140 km/h, to tyle ile przepisowo można jechać na polskiej autostradzie. Takiej zagrywki przeciwnik praktycznie nie ma szans przyjąć.

Pobijając rekord w prędkości serwisu, Wilfredo Leon zrealizował swoje wcześniejsze zapowiedzi. Już w październiku, w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", przyjmujący podkreślał, że jego celem jest poprawienie rekordu szybkości zagrywki we włoskiej lidze.

"Usain Bolt jest tylko jeden i tylko do niego należy rekord świata w sprincie. Ja też chcę, żeby obok rekordu zagrywki widniało tylko jedno nazwisko "Wilfredo Leon". Obecnie ten najlepszy wynik w Serie A należy do mnie i do Iwana Zajcewa, a współdzielony rekord to nie to samo" - podkreślił Wilfredo na łamach "PS". Jak zapowiadał, tak zrobił.

Zobacz także: Stadion Narodowy jako szpital polowy. Senator PiS zgłosił chęć do pracy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić