oprac. Sebastian Szczytkowski| 

To trwało 22 sekundy. Dziennikarz był w szoku

5

Pamiętacie Erlinga Haalanda, który na początku przygody w Borussii Dortmund udzielał zdawkowych odpowiedzi na większość pytań dziennikarzy? Piłkarz z Premier League poszedł zdecydowanie dalej niż Norweg.

To trwało 22 sekundy. Dziennikarz był w szoku
Michael Olise po meczu z West Hamem United (YouTube, Football Tweet)

Michael Olise udzielił zabawnego wywiadu po wygranym 2:1 meczu Crystal Palace z West Ham United. Obu zespołów próżno szukać w czołówce Premier League, ale rywalizacja lokalnych przeciwników w Londynie budzi dodatkowe zainteresowanie.

Crystal Palace stracił pierwszego gola w tej rywalizacji, ale potrafił odwrócić wynik. W pierwszej połowie do remisu doprowadził Wilfried Zaha, a w czasie doliczonym bohaterem został Michael Olise. Zapewnił zwycięstwo gościom uderzeniem na 2:1.

Michael Olise jest 20-letnim Francuzem, ale urodził się w Londynie i przez wciąż krótką karierę był związany tylko z angielskimi zespołami. Ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji kraju, a od 15 sierpnia nie opuścił jakiegokolwiek meczu Crystal Palace.

Nietypowy wywiad. Dziennikarz był w szoku

Reporter oficjalnego kanału Premier League mogł spodziewać się radosnej rozmowy z piłkarzem rozpromienionym strzeleniem ważnego gola. Stało się jednak zupełnie inaczej, a małą wylewność Michaela Olisego powinno się raczej zrzucić na nieśmiałość niż na gburowatość.

Na początek Michael Olise odpowiedział żołnierskim "dostałem piłkę i strzeliłem" na prośbę o opisanie decydującego gola ze swojej perspektywy. Ta odpowiedź wydaje się zdawkowa? Kolejne były jeszcze zdecydowanie krótsze. Na pytanie o emocje piłkarz odpowiedział, że "czuje się dobrze", a na sam koniec rzucił słowem "tak". Zobaczcie sami...

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dziennikarz nie przygotował sobie dziesięciu kolejnych pytań na wypadek rozmowy z oszczędnym w słowach piłkarzem, więc skończyło się na 20 sekundach pogadanki. Michael Olise, co prawda w kilku słowach, ale odpowiedział na wszystkie pytania. Już po chwili mógł cieszyć się z innymi piłkarzami Crystal Palace w szatni.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić