Totalne zaskoczenie w ostatniej minucie meczu. Padł drugi gol!

19

Reprezentacja Polski rozgrywa swój ostatni mecz przed kluczowym spotkaniem o awans na mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni mierzą się ze Szkocją. Właśnie padł pierwszy gol!

Padł pierwszy gol! / Kadr z meczu Szkocja-Polska (Getty Images)

Mecz Polaków ze Szkotami jest istotny dla Biało-Czerwonych z dwóch powodów. Po pierwsze, to ostatni sprawdzian przed barażem o udział w mistrzostwach świata. Po drugie, to debiut Czesława Michniewicza w roli selekcjonera.

Towarzyska potyczka od samego początku nie układa się Polakom. Styl gry pozostawia wiele do życzenia, a ponadto w pierwszej połowie z powodu urazów z boiska zeszli Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon.

Przykra sprawa. Gol w 68. minucie

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 68. minucie. Niestety, zdobyli go reprezentanci Szkocji. Kieran Tierney uciekł polskiemu zawodnikowi i strzałem głową wykończył stały fragment gry, pokonując Łukasza Skorupskiego.

Pierwotnie w tym terminie Polacy mieli grać z Rosją - w pierwszym meczu barażowym. Ta została jednak wykluczona z rozgrywek po inwazji na Ukrainę. Szkoci natomiast mieli rywalizować z Ukraińcami w barażu, ale z wiadomych względów pojedynek został przełożony na czerwiec.

We wtorek 29 marca Polacy zmierzą się w meczu o wyjazd na piłkarskie mistrzostwa świata. Zagrają ze zwycięzcą pojedynku Szwecja - Czechy.

Drugi gol! Obronili honor?

Biało-Czerwoni do końca walczyli o uratowanie choćby remisu. I udało się. W doliczonym czasie gry rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Piątek. Chwilę później wybrzmiał ostatni gwizdek sędziego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.