TVP przeprasza. Poważna wpadka w czasie meczu Polski z Meksykiem

9

W czasie pierwszego meczu Biało-Czerwonych na mundialu w Katarze pojawiły się problemy z transmisją w internecie. Telewizja Polska zabrała głos w tej sprawie. Przed kolejnym spotkaniem TVP obiecała kibicom jedno.

Robert Lewandowski. Fot. PAP/EPA

Nie tylko piłkarze reprezentacji Polski mieli problem podczas pierwszego meczu na mundialu w Katarze. Niektórzy kibice, którzy zdecydowali się oglądać starcie Biało-Czerwonych z Meksykiem na stronie internetowej TVP Sport, przeżyli spore rozczarowanie.

Cześć fanów nie mogła włączyć transmisji, a w sieci bardzo szybko pojawiły się negatywne komentarze pod adresem publicznego nadawcy. "Zaczynacie jak zawsze. Patologia i dno", "Chwalicie się transmisją, która nie działa? Gratuluje" - pisali oburzeni widzowie.

Jeszcze w trakcie spotkania z Meksykiem TVP zabrała głos, informując o próbach naprawienia relacji. Dzień później stacja raz jeszcze odniosła się do kłopotów i zapewniła, że zrobi wszystko, by takowe nie powtórzyły się w sobotę 26 listopada, gdy podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Arabią Saudyjską.

Mundial 2022. Problemy TVP. Jest oświadczenie

Wiemy, że w pierwszych minutach niektórzy z Was nie mogli uruchomić transmisji. Zrobimy wszystko, aby już w sobotę podczas meczu Polska - Arabia Saudyjska nie doszło do takiej sytuacji - czytamy na profilu TVP Sport na Twitterze.

Sam mecz Polski z Meksykiem zakończył się bezbramkowym remisem. Biało-Czerwoni mogli mówić o sporym niedosycie, bowiem w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski.

Starcie Polski z Arabią Saudyjską zaplanowano na godzinę 14:00 w sobotę 26 listopada. Rywale przystąpią do tego meczu podbudowani sensacyjnym zwycięstwem 2:1 z Argentyną - jednym z faworytów całego mundialu. Jeśli Polacy przegrają to spotkanie, praktycznie zamkną sobie drogę do udziału w 1/8 finału. Ostatni mecz grupowy "Lewego" i spółki - z Argentyną - zaplanowano na 30 listopada.