Szymon Łożyński
Szymon Łożyński| 

Tyson Fury wrzucił oburzający film. "Jak to w ogóle możliwe?!"

7

"Jak w ogóle możliwy jest taki rasizm w 2020 roku?" - pyta w mediach społecznościowych Tyson Fury i pokazuje filmik, na którym kelner jednego z pubów nie chce wpuścić romskiej rodziny do środka.

Tyson Fury wrzucił oburzający film. "Jak to w ogóle możliwe?!"
Tyson Fury (Getty Images)

Tyson Fury wielokrotnie publicznie sprzeciwiał się rasizmowi. - Jestem białym człowiekiem, ale w 2020 roku cierpię z powodu rasizmu jako biały człowiek, ponieważ sam jest tzw. wędrownikiem, czyli pochodzę z mniejszości etnicznej - mówił w tym roku bokser, cytowany przez "The Mirror".

Trzeba sobie uświadomić, że nie tylko osoby o czarnym kolorze skóry cierpią z powodu rasizmu. Można spotkać wiele pubów czy restauracji z kartkami na drzwiach, że nie wpuszcza się do nich wędrowników, czyli cyganów - kontynuował Fury.
Powiem więcej, Romowie są aktualnie najbardziej narażoną etnicznie grupą na rasizm, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. Można być rasistą w stosunku do nich i tak naprawdę nikt nic z tym nie zrobi. Po prostu przechodzi się nad tym do porządku dziennego. Jest jak jest - podkreślił pięściarz.

Minęło kilka miesięcy od tych słów i Fury wrócił do tematu rasizmu. Tym razem na swoim profilu na Twitterze pokazał filmik, jak do jednego z pubów w miejscowości Lancaster obsługa nie chce wpuścić rodziny Romów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

- Nie wejdziecie tutaj, ponieważ właściciel lokalu został poinstruowany przez lokalne władze, że ma nie wpuszczać tzw. wędrowników - tłumaczy kelner na nagraniu. Mimo usilnych próśb pozostaje nie wzruszony i nie wpuszcza Romów do środka.

Rasizm w Lancaster 2020. Jak to w ogóle możliwe we współczesnym świecie? Totalnie niezrozumiałe zachowanie. Po prostu rasizm w pracy - napisał w komentarzu do wideo Tyson Fury.
Zobacz także: "Przepychanki twitterowe". Minister reaguje na pytania Beaty Mazurek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić