aktualizacja 

Wideo zaskakuje. Tak młody "Pudzian" wyrzucił rywala z maty

11

Mariusz Pudzianowski przez dekadę był czołowym strongmanem świata. Pięciokrotnie zwyciężał w mistrzostwach globu, a o jego niesamowitej sile mówiło się wszędzie. W sieci pojawiło się niezwykłe nagranie z 2004 roku. Podczas imprezy na Bahamach "Pudzian" spróbował swoich sił w... zapasach.

Wideo zaskakuje. Tak młody "Pudzian" wyrzucił rywala z maty
Mariusz Pudzianowski jako zapaśnik (Facebook)

W 2004 roku mistrzostwa świata strongman odbywały się w Nassau na Bahamach. Wzięło w nich udział 12 zawodników, w tym jeden reprezentant Polski - Mariusz Pudzianowski.

W programie eliminacji znalazła się nietypowa - jak na tę dyscyplinę - konkurencja. Zawodnikom przyszło zmierzyć się ze sobą w… zapasach.

W sieci pojawiło się archiwalne nagranie z udziałem Mariusza Pudzianowskiego. Jego rywalem był reprezentujący Ukrainę Wasyl Wirastiuk. Od samego początku "Pudzian" próbował rozproszyć swojego rywala.

Kiedy walka się rozpoczęła, Polak ruszył do ataku. Po zaledwie kilkunastu sekundach walki wykonał niezwykle efektowny rzut, po którym Wirastiuk znalazł się poza matą.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mariusz Pudzianowski w KSW. Ile wygrał walk?

Chyba nikt nie spodziewał się, że pięć lat później "Pudzian" stanie w ringu organizacji KSW. 11 grudnia 2009 roku zadebiutował w MMA. Znokautował wtedy w 43 sekundy Marcina Najmana. Obecnie ma na swoim koncie 24 walki - wygrał 16 (w tym 11 przez nokaut), przegrał 7, a jedna uznawana jest za nieprzeprowadzoną.

Dodajmy, że Mariusz Pudzianowski wystąpił łącznie dziewięć razy w mistrzostwach świata strongman. Wywalczył pięć tytułów (2002, 2003, 2005, 2007, 2008). Najsłabiej poradził sobie w debiucie, kiedy był czwarty. 

We wspomnianej imprezie z 2004 roku był trzeci. Później jednak wykryto w jego organizmie niedozwolone substancje i został zdyskwalifikowany.

Zobacz także: Konkurs drużynowy. Stoch w świetnej formie. "Do medalu mało brakowało"
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić