M.B.| 

Wybory 2020: legenda polskiej piłki ujawnia, na kogo będzie głosować

28

Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki nożnej, publicznie zdradził, komu kibicuje i na kogo odda swój głos w II turze wyborów prezydenckich.

Włodzimierz Lubański, zdjęcie archiwalne.
Włodzimierz Lubański, zdjęcie archiwalne. (YouTube)

Włodzimierz Lubański, to żyjąca legenda polskiej piłki. 75-krotny reprezentant Polski, zdobywca 48 bramek w barwach narodowych, złoty medalista olimpijski, finalista Pucharu Zdobywców Pucharów, piłkarz, którego w latach 70. ubiegłego wieku chciał kupić… Real Madryt. Tak w skrócie można opisać Włodzimierza Lubańskiego.

Legendarny piłkarz zabrał teraz głos w sprawie wyborów prezydenckich.

Zawsze grałem w drużynie, która łączyła Polaków. Dzisiaj jest wiele nieporozumień w polityce i niejasności. Ja w tych wyborach oddam głos na Rafała Trzaskowskiego, który chce nas łączyć - powiedział Lubański w filmie zamieszczonym na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Lubański nie po raz pierwszy angażuje się w politykę. W 2010 roku przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi został członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. Wówczas kandydat Platformy Obywatelskiej wygrał wybory.

Lubański tym samym dołączył do innych ludzi sportu, którzy wypowiedzieli się publicznie w sprawie wyborów. Między innymi w tym gronie znaleźli się: Zbigniew Boniek, Jan Tomaszewski czy Cezary Kucharski (były menedżer Roberta Lewandowskiego)
.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić