o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Witczyk
|

Wybory 2020. Zbigniew Boniek narobił zamieszania. Twitter dostał skargę od internauty

31
Podziel się

Wpis Zbigniewa Bońka dotyczący wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich wywołał burzę w sieci. Okazuje się, że ktoś zgłosił jego post do administracji Twittera. Ta nie dopatrzyła się złamania regulaminu.

Wybory 2020. Zbigniew Boniek narobił zamieszania. Twitter dostał skargę od internauty
Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat wyników pierwszej tury wyborów. (YouTube, TVP Sport)
bEhSZsPp

Przypomnijmy - Zbigniew Boniek napisał na Twitterze po ogłoszeniu wyników I tury wyborów prezydenckich: "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska".

Słowa prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wywołały wiele kontrowersji. Na Bońka spadła lawina krytyki zarówno ze strony anonominowych twitterowiczów, jak i byłych piłkarzy czy polityków, którzy uważali, że Boniek nie powinien zabierać głosu w tej sprawie.

Boniek i tak zdaje się bagatelizować całą sytuację. Na swoim twitterowym profilu poinformował, że jeden z użytkowników portalu zgłosił do jego administracji skargę na post autorstwa prezesa PZPN. Obyło się jednak bez konsekwencji. Wpis został sprawdzony przez Twittera i nie dopatrzono się złamania regulaminu.

bEhSZsPr

"Aż tak. Nie lepiej się pośmiać?" - napisał na Twitterze Boniek, co ponownie dolało oliwy do ognia. Prezes PZPN znów jest krytykowany przez kibiców. Choć prezes PZPN próbuje z tej sytuacji wyjść z twarzą, to zdaniem części internautów, za każdym razem coraz bardziej się pogrąża.

Czytaj także:

Wpis Zbigniewa Bońka na Twitterze

Wcześniej Boniek z kontrowersyjnego wpisu tłumaczył się w rozmowie z Cezarym Kowalskim z Polsatu Sport. - Tak czasami bywa, jeśli emocje biorą górę nad mózgiem i racjonalnością. Ja przecież napisałem jedynie to co przeczytałem w gazecie. Że 70 procent elektoratu jednego z kandydatów to ludzie ze środowisk wiejskich, z podstawowym wykształceniem i emerytów. Przecież to nic obraźliwego, jedynie stwierdzenie faktu - mówił.

bEhSZsPx

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. O prezydenturę walczyć będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Pierwszą turę wygrał Duda, zdobywając 43,5 proc. głosów. Poparcie Trzaskowskiego to 30,46 proc.

Zobacz także: "Arogancja, to nie było potrzebne". Ryszard Czarnecki o słowach Zbigniewa Bońka po wyborach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhSZsPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
kop
8 miesięcy temu
Boniek kindersztuby nigdy nie miał ! Zapomina się - myśli że jest Bogiem a był tylko najzwyklejszym piłkarzykiem bez średniego czy wyższego wykształcenia.
Obserwator
11 miesięcy temu
Panie Zbigniewie, był Pan naprawdę świetnym piłkarzem, choć słabym trenerem i nie wiem jakim jest Pan prezesem, bo piłką nożną już przestałem się interesować, bo komercja w futbolu jest dla mnie nie do zniesienia. Kiedy Pan grał w piłkę, miał Pan w kraju rzesze kibiców, którzy oglądali Pana, podziwiali, dopingowali, przychodzili na mecze. Większość z tych ludzi - tak jak ja - jest już emerytami, część z nich nawet nie skończyła podstawówki, a wielu mieszkało i mieszka na wsi. Teraz jako człowiek z miasta, wykształcony i wciąż pracujący - swoją wypowiedzią - "podziękował" im Pan, "odwdzięczył się" i "docenił" ich. I skoro rodzice nauczyli Pana w domu, że trzeba mówić prawdę, to może i ja czegoś Pana nauczę. Nie trzeba zawsze, wszędzie i każdemu mówić prawdy, bo postępując tak, szybko zraziłoby się ludzi do siebie. Zresztą trudno mi uwierzyć, że jest Pan na tyle odważny i nierozsądny, by mówić prawdę tym, przed którymi czuje Pan respekt. Niestety przyplątała się Panu głupota, ale nigdy nie jest za późno poszukać mądrości. Mądry człowiek to ten, który wie, co mówi, głupi zaś to ten, który mówi, co wie. Mądrość zaś m.in. polega na tym, by wiedzieć komu i kiedy powiedzieć prawdę, by mieć odwagę do tego, żeby nie kłamać i przede wszystkim z szacunkiem podchodzić do ludzi, nawet do tych, którzy na szacunek nie zasługują. Mądrości można nauczyć się też od części emerytów, którzy mają już bagaż życiowych doświadczeń, od ludzi ze wsi, którzy mądrze i uczciwie gospodarzą, a nawet od tych, którzy mają podstawowe wykształcenie (szczególnie od tych, którzy nie mogli lub nie mieli za co dalej się kształcić), bo mądrość często mylona jest z wykształceniem, wiedzą lub inteligencją, które niejednokrotnie ludzi doprowadzają do pychy, wyniosłości i głupoty. Pewnie Pan nigdy tego co napisałem nie przeczyta, a szkoda, bo może coś ważnego by Pan zrozumiał. Życzę dużo mądrości, szacunku do ludzi i życzliwych wypowiedzi.
Eryk
11 miesięcy temu
Panu Bońkowi podziękujemy i nic nie dofinansujemy
bEhSZsPT
EnricoPalazzo
12 miesięcy temu
Boniek się ciska bo chciałby być prezesem PZPN tyle razy co Andreotti premierem (7), albo najlepiej dożywotnio. Niestety nie udało mu się wyżebrać od Ministra Sportu zmiany starej ustawy z czasów Tuska o związkach sportowych i ostatnia kadencja (i tak przedłużona z powodu covid-19) mu się kończy.
Jerzy
12 miesięcy temu
Hańba! Przecież ogólnie wiadomo że Polacy to tylko inż. mgr. dr. prof. hab. i nie, bp. kard. i tylko dziwić się należy że tak wybrali!
Polka
12 miesięcy temu
Powiedział tylko prawdę, popaczcie wstecz na Historie Polski, ile ludzi musiało Zycie poświecić prawdę.
lena
12 miesięcy temu
pewnie niedługo zostanie posłem PO, zapracował
gala
12 miesięcy temu
czy to ten profesor z Oxfordu ?
kamil
12 miesięcy temu
kolejny przedstawiciel elektoratu PO, który łączy Naród
Ewa
12 miesięcy temu
może ten Pan zająłby się raczej tym, czym powinien się zajmować, czyli polską piłką nożną, która prezentuje podwórkowy poziom i kompromituje Polskę.
Antyk
12 miesięcy temu
no to wiadomo na kogo głosował
Tymoteusz
12 miesięcy temu
Ci, których te słowa uraziły to właśnie osoby ze środowisk wiejskich, emeryci i ludzie z co najwyżej podstawowym wykształceniem. Pozdrawiam Was serdecznie
irrr
12 miesięcy temu
Panie Boniek ja rozumie że w czasie szkolnych pan dużo trenował to przypomnę panu parę faktów kiedyś w dawnych czasach Polacy wybierali Króla w wolnej elekcji czy pan panie Boniek wie kto miał przywilej tego wyboru ---szlachta a szlachta mieszkała gdzie? jest takie powiedzenie historia lubi się powtarzać mam nadzieje że wieś stanie wysokości zadania i wybierzemy prezydenta którego imię będzie brzmiało Andrzej
bEhSZsPL
🤣🤣🤣
12 miesięcy temu
A "Pan"boniek to ma wykształcenie ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić