o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Bartłomiej Bukowski
|

Wybory 2020. Takiego sondażu jeszcze nie było. Duda czy Trzaskowski?

58
Podziel się

Wybory prezydenckie wielkimi krokami zbliżają się do decydującej fazy. Wyniki niemal wszystkich sondaży oscylują wokół remisu. Inaczej jest jednak wśród kibiców, gdzie większym poparciem cieszy się Andrzej Duda.

Wybory 2020. Takiego sondażu jeszcze nie było. Duda czy Trzaskowski?
Jak się okazuje, wśród miłośników sportu zdecydowanie większą popularnością cieszy się Andrzej Duda (PAP, Darek Delmanowicz)
bEDJvcuZ

Firma badawcza Sport Analytics przeprowadziła badanie wśród aktywnych kibiców sportowych w wieku 18-44 lat. Jak się okazuje, wśród miłośników sportu zdecydowanie większą popularnością cieszy się Andrzej Duda. Badanie przeprowadzono metodą CAWI wśród 3800 osób deklarujących się jako kibice.

Sport Analytics dokonało wśród badanych podziału na dyscypliny, jakimi się pasjonują. I tak największą, ponad dwukrotną, przewagę urzędujący prezydent uzyskał wśród kibiców skoków narciarskich. Aż 50,9 procent zamierza głosować właśnie na obecną głowę państwa. Rafał Trzaskowski może tu liczyć natomiast zaledwie na 22,8 procent poparcia.

bEDJvcvb

Jeszcze lepszy wynik Prezydent Andrzej Duda uzyskał wśród kibiców sportów walki - 51,3 procent. Tutaj jednak znacznie mniejszy odsetek stanowią osoby niezdecydowane, bądź takie, które nie zamierzają głosować, bowiem poparcie dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 30,8 procent badanych.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka: Andrzej Duda to partyjny prezydent

Dla porównania kibice piłkarscy są bardziej niezdecydowani. 45,9 procent z nich popiera urzędującą głowę państwa, zaś 35,2 Rafała Trzaskowskiego. Nastroje wśród fanów futbolu dobrze oddają sumaryczne wyniki wśród wszystkich kibiców. W nich bowiem poparcie wynosi 45,9 dla Andrzeja Dudy do 35,3 Rafała Trzaskowskiego.

bEDJvcvh

Ciekawostką wynikającą z badania Sport Analytics jest natomiast bardzo wysoka gotowość do pójścia do urny w najbliższy weekend. Aż 86 procent kibiców zamierza bowiem wziąć udział w wyborach.

To bardzo wysoki wskaźnik. Można nawet byłoby wysnuć z tego wniosek, że "wyborcy sportowi" cechują się zwiększoną witalnością, energią i determinacją – mówi Grzegorz Kita cytowany przez sportanalytics.pl.

Piątek to ostatni dzień kampanii. O północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godziny 21 w niedzielę. Wtedy też poznamy wstępne sondażowe wyniki exit poll.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJvcvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
lucek
rok temu
co z ciszą wyborczą?
emigrant USA
rok temu
widac jak na dloni komu zalezy wybor Traskowskiego
Luki 86
rok temu
Trzaskowski wygra napewno
bEDJvcvD
Konfederat
rok temu
Trzaskowski... nie popieram PO, ale ma mój głos.
Kuku
rok temu
Rafał ty na pytania boisz się odpowiadać! A mówisz że prezydent ma się nie bac😀
Halinka
rok temu
No powiedz ilu prezesów stoi za Rafałem!
Co teraz?
rok temu
Tak opluwacie Niemcy i cały Zachód. To zadam wam pytanie, w jakim banku pracował premier Morawiecki? W Zachodnim czy Polskim?
Rafał
rok temu
Bez Zachodu polska jest niczym.Zrozumcie to.
👍👍👍👍👍
rok temu
Oczywiście, że Trzaskowski.
kolo
rok temu
i tak oszukaja bo sie boja ze nie bedzie tak latwo ludzmi kierowac
Boott
rok temu
Fake newsy!
Bpp b
rok temu
Trzymam kciuki za Pana Dude
Maciej
rok temu
Trzymam kciuki za Pana Andrzeja
bEDJvcvv
Bzbz xxc
rok temu
Duda na prezydenta
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić