o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Wybory 2020. Najnowszy sondaż z czwartku. Pokazuje, kto ma przewagę

247
Podziel się

Do wyborów zostało już tylko kilka dni, a walka pomiędzy kandydatami na urząd prezydenta RP idzie łeb w łeb. Według najnowszego sondażu agencji Kantar na więcej głosów może liczyć Rafał Trzaskowski jednak jego przewaga jest minimalna.

Wybory 2020. Najnowszy sondaż z czwartku. Pokazuje, kto ma przewagę
Walka wyborcza będzie zażarta do samego końca, na co wskazują kolejne sondaże. (PAP, Lech Muszyński, Przemysław Piątkowski)
bEBZEolh

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zwyciężył nad Rafałem Trzaskowskim z przewagą około 2,5 miliona głosów. Mimo to, już chwilę po ogłoszeniu wstępnych wyników przewidywano, że zwycięstwo urzędującego prezydenta wcale nie jest pewne - kandydat KO może bowiem liczyć na dużo większe poparcie ze strony wyborców kandydatów, którzy zajęli kolejne miejsca.

To, że walka będzie toczyć się do ostatniej chwili pokazują też kolejne sondaże opinii. Według najnowszego sondażu agencji Kantar, Trzaskowski może liczyć na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jego przewaga nad Andrzejem Dudą wynosi jednak zaledwie jeden procent.

Czytaj także:

bEBZEolj

Najnowszy sondaż wyborczy Kantara

Najnowsze badanie wskazuje, że głos na prezydenta Warszawy deklaruje 45 procent Polaków przy 44 procentach poparcia dla Andrzeja Dudy. Spora liczba osób deklarujących udział w wyborach wciąż pozostaje niezdecydowana - grupa ta wynosi aż 11 procent.

Bardzo duża grupa respondentów stwierdziła, że zagłosuje w drugiej turze. Według Kantara jest to aż 81 procent pytanych, z czego 53 proc. "na pewno zagłosuje", a 28 proc. "raczej to zrobi". Agencja zaznacza jednak, że tego rodzaju deklaracje zwykle są odmienne od prawdziwej frekwencji.

bEBZEolp

Badanie zrealizowano w dniach 3-8 lipca na grupie 789 osób, które stwierdziły, że "raczej" lub "na pewno" wezmą udział w wyborach. Przeprowadzono je techniką wywiadu bezpośredniego wspomaganego komputerowo (CAPI)

Zobacz także: Wybory 2020. Prof. Antoni Dudek o czynnikach, które wpłyną na wynik. Istotna będzie pogoda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZEolK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(247)
Hehe...
rok temu
Wygra lepszy i mądrzejszy
Myślący...
rok temu
Ludzie, zastanówcie się przez 2min, kto jest w tym przypadku głupszy...Większość twierdzi, że chciałaby zmiany, około 60% sumując wyniki pierwszej tury, tzn głosy oddane nie na Dude...problem polega na tym, że 30% z nich, wcale nie chcę zmiany, chcę powrotu drugiej opcji postkomuny, w dodatku tej, która udowodniła o ile jest gorsza...Jeżeli ktoś głosuję na urzędującego prezydenta, tzn że jest zadowolony z ostatnich 5 lat. Może mieć ku temu różne powody, nieistotne, logiczny jest ich wybór pozostania przy tym co mają. Jeżeli ktoś chce zmiany i głosował na któregokolwiek z pozostałych kandydatów nieobecnych w drugiej turze, chciał zmiany zgodnej ze swoimi poglądami, kogoś z poza systemu. To też zrozumiałe, kwestia poglądów i zaufania jeżeli chodzi o wybór personalny, ale motywacja do pójścia na wybory słuszna, a i sam wybór zgodny z sumieniem...Jeżeli jednak ktoś głosował na Trzaskowskiego w pierwszej turze to jest właśnie częścią tej najgłupszej, kompletnie zaślepionej i pozbawionej logiki grupy, która zaprzepaściła szansę na wybranie kogoś z poza systemu...Jeżeli jesteś wśród nich, to nic co słuszne i rozsądne do Ciebie nie przemówi, zagłosujesz tak samo w drugiej turze...Jeśli jednak jesteś w grupie ludzi którzy w pierwszej turze chcieli zmiany, tej prawdziwej, a nie z jednego układu na drugi, to jedyny słusznym wyborem, jest poparcie Dudy...Podsycanie tego chorego konfliktu między tymi dwoma partiami, doprowadzenie do paraliżu Państwa w dobie światowego kryzysu gospodarczego, po to, żeby zrobić PiSowi na złość, to największy strzał w stopę jaki można sobie wyobrazić...oprócz problemów z normalnym funkcjonowanie Państwa, stworzycie jeszcze idealne pole do dalszego toczenia tego sporu, który co najmniej do wyborów parlamentarnych będzie obecny wszędzie gdzie tylko spojrzycie...Brak spójnej polityki zagranicznej, ciągłe darcie mord na siebie, a w ten sposób i spadek zainteresowania innymi partiami...pogłębiał się będzie podział który zacementuję brak innego wyboru i za 3 lata będzie znowu skomleć, że 70/80% wybiera między tą czy inną postkomuną...Chcecie postąpić słusznie, zostawcie obecnego prezydenta i zacznijcie się realnie interesować tym co robią inne partie, wybierzcie swoją i ją wspierajcie, wymagajcie od niej, tak żeby faktycznie doprowadzić do jakiegoś odświeżenia sceny politycznej...Jak w drugiej turze pójdziecie na Trzaskowskiego, to będziecie tak samo głupi jak Ci którzy głosowali na niego od początku, a może i bardziej, bo oni udowodnili kompletny brak zdolności intelektualnych, Wy wykazaliście świadomość, że to nie jest dobry wybór, a potem daliście się ponownie wciągnąć w tę grę...
Kacper
rok temu
Trzeba głosować za interesem Polski, a nie Niemiec i UE.
bEBZEolL
Adolf
rok temu
Głosuj za PiS i Dudą i bedzie 3. Wojna Światowa. Pamiętaj Putin juz czeka na grańicy.
TVPiS?
rok temu
Duda? Napewno nie! Moje dzieci będą musieli te długi spłacac co on i PiS narobili.
zbych
rok temu
pilnujcie w komisjach pis bedzie falszował głosy
jaro
rok temu
ŻEBY TYLKO PIS NIE SFAŁSZOWAŁ WYBORÓW BO ONI SĄ DO WSZYSTKIEGO ZDOLNI.
Ggt5666y
rok temu
Tylko Duda!!!!!!! Normalna uczciwa Polska dla Polaków!!!!!!!!
kurajoint
rok temu
Ostatnio Trzaskowski powiedział.Musi zostać zarządzony zakaz konsumpcji alkoholu. Jego złamanie powinno być karane dożywotnim wykluczeniem z ludzkiego społeczeństwa. Wieczorem popiłem sobie i następnego ranka miałem wyrzuty sumienia bo podglądałem w łazience córkę.
Smm
rok temu
Ale sciema
Scooby
rok temu
Głosuj za Polską.
wyborca
rok temu
Apeluje do ludzi starszych. To my przezylismy rzady PSL.SLD,PO i PIS i wiemy jak nikt inny na kogo zaglosowac. Wiec glosujmy na Dude. Zawsze glosuje sie na tego kto rzadzi dobrze i dba o ludzi. PIS i prezydent pokazali nam, ze polakom moze zyc sie dobrze. Nie zepsujmy tego.GLOSUJEMY WSZYSCY NA PREZYDEBTA DUDE.
KRÓL KRÓLÓW
rok temu
WOJNA JUDAISTÓW Z KATOLIKAMI WRZE! JEST TO WOJNA POLSKO - POLSKA! NAJGORSZE W TYM WSZYSTKIM JEST TO, ŻE JEDNI I DRUDZY DO NAS PRZYBYLI I RODZIMĄ LUDNOŚĆ TYLKO DLATEGO ŻE BYŁA UCZCIWA - WYKOŃCZYLI!
bEBZEolD
ONUFRY
rok temu
Po trzykroć: kłamię, kłamię i kłamać będę!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić