Wymowny obrazek z Planicy. Chodzi o zachowanie polskich kibiców

169

Trwa finałowy weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. W Słowenii nie brakuje polskich kibiców. Na jedną rzecz związaną z ich obecnością uwagę zwrócił dziennikarz serwisu Interia Sport.

Wymowny obrazek z Planicy. Chodzi o zachowanie polskich kibiców
Na zdjęciu: kibice w Planicy (Photo by Jurij Kodrun/Getty Images) (GETTY, Jurij Kodrun)

Sezon 2023/24 w skokach narciarskich dobiega końca. Reprezentanci Polski nie będą wspominać go dobrze - może za wyjątkiem Aleksandra Zniszczoła, który jako jedyny poczynił postęp i jako jedyny spośród Biało-Czerwonych zakończył jeden z konkursów indywidualnych na podium. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: poznajesz? To były niemiecki gwiazdor. Ale przypakował!

Zdecydowanie poniżej oczekiwań radzili sobie natomiast Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Przez ostatnie lata to oni ciągnęli polskie skoki i to za ich sprawą kibice w naszym kraju mieli kolejne okazje do radości. Nie tym razem - doświadczeni zawodnicy nie byli w zasadzie ani przez chwilę włączyć się do walki z najlepszymi. 

Pozytywnym akcentem sezon 2023/24 kończy Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w piątek zajął 11. miejsce w konkursie indywidualnym w Planicy, a dzień później popisał się fantastyczną próbą w jednoseryjnym konkursie drużynowym (222 m). 

Biało-Czerwoni w Planicy mogą liczyć na mocne wsparcie ze strony kibiców. Pod skocznią gołym okiem widoczne są polskie flagi, choć w oczy rzuca się jeszcze jeden szczegół. Podzielił się nim dziennikarz portalu Interia Sport, Tomasz Kalemba. 

A konkretnie chodzi o napisy na flagach. Kalemba zauważył, że żadna ze słoweńskich flag nie ma na sobie napisów. A w przypadku polskich sytuacja jest zgoła odmienna. 

Tyle słoweńskich flag i na żadnej nie ma napisów. Na polskich same napisy - napisał Kalemba, pokazując wymowne zdjęcie z Planicy. 

W niedzielę w Planicy odbędzie się finałowy konkurs Pucharu Świata 2023/24.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić