o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MK
|

Zaatakowano go. Gwiazdor PSG odpowiedział tym samym

0
Podziel się

Kolejne problemy Neymara. Brazylijczyk może nie zagrać do końca roku. Powodem jest kontuzja, a także potencjalne zawieszenie, jakie może go spotkać za obrażanie rywala na tle rasowym.

Zaatakowano go. Gwiazdor PSG odpowiedział tym samym
Neymar (Getty Images, Catherine Steenkeste)
bDyNDlqt

Neymar został oskarżony o rasizm. Według doniesień portalu rt.com Brazylijczyk obrażał na tle rasowym Hiroki Sakai, gracza Olympique'u Marsylia. 28-latek odpierał atak. Uważał, że to on padł ofiarą wyzwisk ze strony Alvaro Gonzaleza.

Według hiszpańskich mediów Neymar miał nazwać rywala "chińskim gów***". Warto dodać, że Sakai nie jest Chińczykiem, a pochodzi z Japonii. Słowa Neymara odczytano wykorzystując techniki czytania z ruchu warg.

bDyNDlqv

Sakai nic nie zrobił sobie z wyzwisk. Jedna z teorii mówi o tym, że nie zna portugalskiego, a to w tym języku miał go obrazić Neymar.

bDyNDlqB

Rasizm w piłce nożnej

Już wcześniej informowano o aferze rasistowskiej podczas meczu Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia. Pod koniec spotkania sędzia pokazał aż pięć czerwonych kartek.

Neymar miał zostać nazwany "małpim su*******m". Po czasie okazało się, że również i on nie był podczas tego spotkania bez winy.

bDyNDlqW
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić