VDB| 

Zabił niedźwiedzia własnymi rękoma. Wiemy co z jego zdrowiem

22

W ubiegłym tygodniu świat obiegła informacja o 23-letnim bokserze, który stoczył walkę na śmierć i życie z niedźwiedziem. Pięściarz ostatecznie zabił zwierzę własnymi rękoma, ale przypłacił to poważnymi obrażeniami. W stanie krytycznym trafił do szpitala. Poznaliśmy aktualizację dotyczącą jego zdrowia.

Zabił niedźwiedzia własnymi rękoma. Wiemy co z jego zdrowiem
Ilia Miedwiediew (Instagram.com)

To brzmi wręcz nieprawdopodobnie. Ilia Miedwiediem wraz ze swoim znajomym - Wiaczesławem Dudnikiem - wybrał się na ryby. Nagle zaatakował ich niedźwiedź. Najpierw rzucił się na Dudnika, który był bez szans w starciu z dzikim zwierzęciem.

Walka z niedźwiedziem

Więcej szczęścia miał 23-letni pięściarz. Najpierw Ilia Miedwiediew próbował wykorzystać do obrony broń palną. Te strzały jednak nic nie dawały i tylko rozjuszyły zwierzę.

Przy takim obrocie spraw Rosjanin rzucił się na niedźwiedzia z nożem. Doświadczenie 23-latka w walce dało o sobie znać i ostatecznie zabił on atakujące zwierzę. Niestety Miedwiediem w tym starciu doznał poważnych obrażeń całego ciała, a w szczególności głowy i nogi.

Walka o życie Rosjanina

23-latek trafił z ciężkimi obrażeniami na oddział intensywnej terapii. Rany okazały się tak rozległe, iż potrzebne było wprowadzenie go w stan śpiączki farmakologicznej. Przez kilka dni jego stan zdrowia stał pod znakiem zapytania. Teraz jednak dobre informacje na temat pięściarza przekazał w rozmowie z rosyjskimi mediami jego trener - Dmitrij Kosenko.

Ilia wyszedł ze śpiączki i już odzyskał przytomność. Ponadto już się z nami porozumiewa, a nawet powoli się porusza. Jest obecnie na mocnych środkach przeciwbólowych. Trwają również przygotowania do kolejnej operacji - mówił trener 23-latka.

Nie jest jednak tak kolorowo. Szkoleniowiec przekazał, że mimo wybudzenia pięściarz ma poważne powikłania.

Poprzez rozległe rany powstał duży proces zapalny i nie można zbić temperatury ciała. Lekarze obecnie pilnują, aby infekcja się nie powiększała - zakończył Dmitrij Kosenko.

Bohaterska postawa Iliji Miedwiediewa została doceniona przez prezesa AIBA (Międzynarodowy Związek Bokserski). Umar Kremlev w rozmowie z rosyjską agencją prasową TASS przyznał, iż związek pokryje wszystkie koszty leczenia 23-latka.

Zobacz także: Gwiazdor Bayernu dał prawdziwy popis! Lewandowski i koledzy dumni (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić