Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
VDB
|

"Zajmijcie się pedofilią, a nie szczepionkami". Znany dziennikarz ostro o oświadczeniu Episkopatu Polski

159
Podziel się:

Niedawne oświadczenie Episkopatu Polski w sprawie moralnego problemu ze szczepionkami na COVID-19 wywołało burzę w polskich mediach. W tę dyskusję włączył się znany dziennikarz Krzysztof Stanowski, który obnażył szkodliwe teorie głoszone, m.in. przez Marcina Najmana.

"Zajmijcie się pedofilią, a nie szczepionkami". Znany dziennikarz ostro o oświadczeniu Episkopatu Polski
Krzysztof Stanowski (YouTube.com)

Kościół zdecydował się włączyć w dyskusję na temat moralności szczepionek na COVID-19. Szczególnie debatowano nad produktami firm AstraZeneca oraz Johnson&Johnson, ponieważ miałby one nie był zgodne z wartościami katolickimi. Episkopatowi Polski nie podobało się to, iż do ich wytworzenia stosuje się linie komórkowe z abortowanych płodów.

Episkopat Polski wyraził wyraźny sprzeciw moralny wobec tych produktów. To stanowisko spotkało się z ogromną krytyką ze świata nauki. Swoje głosy w tej sprawie zabierały również znane osoby. Jedni, jak m.in. Marcin Najman, popierali stanowisko kościoła. Natomiast inni wyraźnie się temu sprzeciwiali.

Obszerny fragment w wideo felietonie "Dziennikarskie Zero" na Kanale Sportowym temu tematowi poświęcił dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski. W pierwszej kolejności zajął się on przedstawieniem faktów medycznych, a następnie zaatakował Marcina Najmana oraz Episkopat Polski.

- Lista leków na nadciśnienie, które powstały w ten sposób jest ogromna, a przecież gdyby tych leków nie było to by biskupów też nie było. Przecież u was, to co drugi ma nadciśnienie. Wy się zastanówcie co wy wygadujecie. Cała medycyna światowa jest oparta na badaniu ludzi, którzy czegoś nie przeżyli oraz na badaniu zwierząt, które może i by przeżyły, ale musieliśmy dać im umrzeć aby zbadać wpływ medycyny czy też różnych środków medyczny - mówił do Episkopatu Polski Krzysztof Stanowski.
- Przecież teraz jak będziecie straszyć ludzi, starszych ludzi, w kościołach, aby nie brali szczepionki, ponieważ jest niemoralna... to wy jesteście niemoralni. Zajmijcie się pedofilią w kościele, a nie szczepionkami. Szczepionki zostawcie naukowcom, a wy się zajmijcie wiarą. Wiara i nauka nie idą obok siebie. Zajmijcie się sami sobą i rozliczaniem moralnych samych siebie - kontynuował Stanowski.

To najprawdopodobniej najbardziej zdecydowane stanowisko jakie świat sportu wystosował w tej sprawie. Niemniej, przy obecnym stanie zagrożenia epidemicznego irytacja Krzysztofa Stanowskiego jest zrozumiała, bowiem wszelkiego rodzaju nawoływanie do zaprzestania szczepienia wydaje się być nie na miejscu.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: zaręczyny na stadionie. Wzruszająca chwila
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
zet
rok temu
Czym się zajmuje kler?! Niczym! Na niczym się nie znają więc nic nie robią i uchwalili sobie że wierni mają ich utrzymać! A paszoł!!!
von najman
rok temu
STANOOOWSKI ! STANOWSKI ! Nie widzieliście Krzysia Stanowskiego ?...
freeman K
rok temu
Przedwojenny Endek, Adolf Nowaczyński napisał taki oto wiersz: "Dyszą pełni głosu zemsty : Wierzy w inne, więc go zabij ! I wszystkie wonie Arabii nie wywietrzą smrodu z wrzodu, jakim dla Narodu jest ksiądz, derwisz, szaman, rabi !"
jurcio159
rok temu
Kler kiedyś potępiał wynalazek radia , twierdząc że jest to twór szatana po to żeby ludzie przestali słuchać kościelnych reprezentantów . W obecnych czasach kler katolicki korzysta nie tylko z radia , ale i z telewizji , internetu i innych wynalazków człowieka , które wcześniej uważał za szatańskie .
1111
rok temu
Księża do roboty a kościoły na kluby rozrywki
ASERTY
rok temu
Stano!Nigdy nie będziesz Pawłem Zarzecznym.Piszę to bo widzę jak się starasz.Brakuje ci wielu wrodzonych cech jakie miał Paweł.Samo staranie bycie się kontrowersyjnym i chodzenie po krawędzi to za mało.Paweł ś.p.często nawet przekraczał granice dobrego smaku ale robił to z wrodzoną nonszalancją,poczuciem dystansu do rzeczywistości i naturalnym luzem którego ci brakuje.Zdradza cię twoja ukrywana dość sprytnie zawziętość.
jamówię
rok temu
a pan redaktor wypowiada się też w sposób bardzo naukowy. Jak się czegoś nie wie i nie rozumie, to powinno zostać milczenie. No cóż, ja pierwszy raz słyszę tego pana, a podobno jest bardo znany. Jakoś trzeba się wylansować
Emeryt 50
rok temu
Nic dodać, nic ująć. Kler wpycha się we wszystkie aspekty życia zwykłych ludzi. Przypominać im trzeba permanentnie, że nie jest to jedyna religia wyznawana na Ziemi. I trzeba im też wtłaczać w te zabetonowane głowy słowa tego, który podobno jest ich "guru": Królestwo moje nie jest z tego świata oraz oddajcie co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu. Ciągle o tym kler zapomina.
zdziwiona
rok temu
"znany dziennikarz" jako specjalista ? od czego? od bycia znanym? dość już mam tych domorosłych mądrali zaraz ktoś napisze "gwiazda" ratunku!
Niki
rok temu
Przecież większość w czarnych sukienkach juz sie zaszczepiła. Oni wszyscy są amoralni. Wiec o co chodzi. No chyba że ktoś im płaci za wygadywanie takich bzdetów.
ministrant
rok temu
Episkopat... korporacja która załatwiła sobie wyłączność na pośrednictwo w relacjach z Bogiem przez zasiedzenie.
obatel
rok temu
"m.in. Marcin Najman, popierali stanowisko kościoła". co też te pismaki wypisują. A kto to?????? Gość który okłada się po łbach z innymi i zaraz znana osobistość. Śmiechu warte. Fachowiec jakich mało w świecie nauki. Taaak , z jego zdaniem należy się liczyć, Ha ha ha
Ważne!!!
rok temu
Proszę mi odpowiedzieć na jedno, proste pytanie, które kieruję do osób wierzących i praktykujących. Ile z datków / tacy otrzymuje bóg (dowolny bóg). Odpowiedź może być podana w przybliżeniu, może być podana jako procent. Czekam jak zawsze na odpowiedzi.
obserwator
rok temu
znając historię powstania każdej religii ,widać że powstały w oparciu o strach i kłamstwa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić