Zaraz po gali Fame MMA trafił do szpitala! Czeka go operacja

4

Michał Pasternak odniósł zwycięstwo na gali Fame Friday Arena 1, ale okupił je poważną kontuzją. Zawodnika musi przejść operację.

Zaraz po gali Fame MMA trafił do szpitala! Czeka go operacja
Na zdjęciu: Michał Pasternak (Fame MMA, Insta story, Instagram, Fame MMA)

Wiele emocji na gali Fame Friday Arena 1 przyniósł pojedynek Michała Pasternaka z Pawłem Tyburskim. Pojedynek odbył się na zasadach K-1 w małych rękawicach, a sternicy Fame MMA zestawili w ten sposób doświadczonego Pasternaka z Tyburskim, który zaistniał dzięki telewizyjnemu show.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Benzema nieszczęśliwy w Arabii Saudyjskiej? Ten film jest wymowny

Tyburski w oktagonie od początku do końca kontrolował wydarzenia, prezentując zdecydowanie większe doświadczenie i lepsze przygotowanie fizyczne. Choć walka potrwała pełne trzy rundy, sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości - jednogłośnie wskazali wygraną Pasternaka.

Pasternak wygrał, choć już w pierwszej rundzie nabawił się urazu. W przerwie trzymał się za biceps, ale dał radę wyjść na dwie kolejne odsłony. Walczył z poważną kontuzją, czym pokazał wielką siłę charakteru.

Nie chciałbym teraz opowiadać jakichś niestworzonych historii, ale drugi raz w życiu wyszło tak, że podczas walki doznałem kontuzji - mówił tuż po walce Pasternak.

A następnie udał się do szpitala na pierwsze badania. Diagnozę, w rozmowie z "Super Expressem", przedstawił rzecznik Fame MMA, Michał Jurczyga.

Wstępna diagnoza - podkreślam: wstępna - jest taka, że ten biceps jest zerwany. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj Michał przejdzie operację - przekazał.

W przeszłości Michał Pasternak walczył w różnych organizacjach sportów walki - m.in. w Wotore, Oktagon MMA, Babilon MMA, czy MMA-VIP, gdzie stoczył pojedynek na gołe pięści. W kwietniu 2023 roku podpisał kontrakt z Fame MMA i wszystko wskazuje na to, że pod skrzydłami tej organizacji toczył będzie kolejne pojedynki w klatce. Kiedy? Wszystko zależy od stanu jego zdrowia i tego, jak długo potrwa przerwa od treningów.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić