Historyczna walka na Fame MMA. Zaskakujące rozstrzygnięcie

4

Do bardzo nietypowej walki doszło podczas gali Fame Friday Arena 1 we Wrocławiu. Dominik "Jaxu" Jax pokonał Adriana "Medusę" Salamona. Jest jednak pewien haczyk.

Historyczna walka na Fame MMA. Zaskakujące rozstrzygnięcie
Na zdjęciu: "Medusa" i "Jax" (Fame MMA (Screen))

Gdyby walka Dominika "Jaxu" Jaxa z Adrianem "Medusą" Salamonem odbywała się na normalnych zasadach, ten drugi najpewniej szybko zakończyłby pojedynek. Natomiast podczas gali Fame Friday Arena 1 we Wrocławiu doszło do historycznej, nietypowej walki. "Jaxu" mógł walczyć na zasadach MMA, z kolei "Medusa" ograniczony był przepisami BJJ, a więc nie mógł zadawać ciosów. Musiał liczyć na sprowadzenie i technikę kończącą w parterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Benzema nieszczęśliwy w Arabii Saudyjskiej? Ten film jest wymowny

Przez pierwszą minutę w oktagonie nie wydarzyło się nic. Do akcji musiał wkroczyć sędzia, aby zachęcić obu do walki. W końcu "Medusa" zdołał obalić, a Jax poczuł siłę parteru rywala. W drugiej rundzie inicjatywę przejął "Jaxu", Salomon musiał obalać i szybko tracił siły.

Pojedynek przeniósł się do trzeciej rundy i rozstrzygnął się w pełnym wymiarze. O wyniku zdecydować musieli sędziowie, a ci jednogłośnie wskazali na wygraną Dominika "Jaxu" Jaxa. Nie mogło być inaczej, bo tylko on mógł w tej walce zadawać ciosy, a więc siłą rzeczy przeważał na kartach punktowych.

Wyszło jak wyszło, ciosów tak naprawdę nie czułem. Dziękuję mojemu sztabowi. Niestety, dziś ze smutkiem, ale wrócę z uśmiechem. Wiem, że większość liczyła tutaj na inny werdykt. Jest mi ogromny wstyd - skomentował "Medusa".
Szacunek dla niego, że wyszedł do tej walki - odpowiedział "Jax".

Dla Adriana "Medusy" Salamona to pierwsza porażka we freak fightach. Trzeba pamiętać, że pojedynek nie toczył się na równych zasadach, ale "Medusa" sam się na to zdecydował.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić