Zdobyła dwa złote medale i została zablokowana na Instagramie

6

Elaine Thompson-Herah zdobyła już dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jeden niewłaściwy ruch wystarczył jednak, aby jej profil na Instagramie został zablokowany.

Zdobyła dwa złote medale i została zablokowana na Instagramie
Thompson-Herah (Instagram.com)

Elaine Thompson-Herah znów wielka. Jamajka zdobyła dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Tokio - na 100 i 200 metrów, powtarzając wyczyn sprzed pięciu lat. Fantastyczny sukces biegaczki nie przeszedł bez echa — i to nie tylko ze względów sportowych.

Thompson-Herah niedługo po zdobyciu dwóch medali została zablokowana przez Instagram. Powód? Jamajka udostępniła nagrania swoich biegów z Tokio, łamiąc tym samym prawo, które takiej publikacji zabrania.

- Do zobaczenia za dwa dni - napisała lekkoatletka na Twitterze, informując o blokadzie konta.

Do całej sprawy odniósł się już Facebook, do którego należy także Instagram. Według informacji przekazanych przez firmę jej konto zostało zablokowane z automatu po wykryciu takich treści. Rzecznik Facebooka przyznał także, że serwis powinien usunąć udostępnione nagrania, ale nie blokować konta Thompson-Herah.

Ostatecznie blokada nie trwała zapowiadanych dwóch dni. Portal odblokował konto mistrzyni olimpijskiej kilka godzin po jej wpisie na Twitterze.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Polska ma nowy tenisowy talent?! Wideo z synem Janowicza zachwyca
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić