o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
PSW
|

Zimowe igrzyska olimpijskie nie będą transmitowane? "Igrzyska ludobójstwa"

10
Podziel się

Zimowe igrzyska olimpijskie bez transmisji telewizyjnych? Do tego namawiają dziesiątki organizacji praw człowieka, które wystosowały list otwarty.

Zimowe igrzyska olimpijskie nie będą transmitowane? "Igrzyska ludobójstwa"
Kamil Stoch (Photo by Vito Corleone/SOPA Images/LightRocket via Getty Images) (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)
bESpubYR

Już za niespełna pięć miesięcy, 4 lutego 2022 roku, rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. To jedna z największych imprez sportowych. Budzi zainteresowanie milionów kibiców na całym świecie. Nikt nie wyobraża sobie igrzysk bez transmisji telewizyjnych. Tymczasem do tego namawiają organizacje działające na rzecz mniejszości zamieszkujących Chiny.

Wspomniane organizacje wystosowały list otwarty do stacji telewizyjnych, które mają pokazywać igrzyska.

bESpubYT
Wszystkim waszym firmom grozi poważne ryzyko współudziału w poważnym i pogłębiającym się procederze naruszenia praw człowieka. Nadając Pekin 2022, wasze firmy legitymizują te nadużycia i promują to, co jest powszechnie określane jako "Igrzyska Ludobójstwa" - czytamy w liście.

List otwarty trafił do szefów największych nadawców igrzysk. Otrzymał go między innymi dyrektor generalny NBC Universal, Jeff Shell. Trudno spodziewać się, aby Amerykanie zdecydowali się na bojkot. W ich przypadku wiązałoby się to z ogromnymi stratami finansowymi. NBC za prawa do transmitowania sześciu kolejnych igrzysk płaci aż 7,75 mld dolarów.

Jeśli będą transmitować igrzyska olimpijskie w Pekinie 2022, będą współwinni - dodała Lhadon Tethong, tybetańska działaczka niepodległościowa, cytowana przez agencję AP.
bESpubYZ

Zimowe igrzyska olimpijskie to druga duża impreza organizowana przez Pekin w ostatnich latach. W 2008 roku stolica Chin gościła letnie igrzyska.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpubZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Madam
3 miesiące temu
4037 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
Madam
3 miesiące temu
9268 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
Madam
3 miesiące temu
3397 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
bESpubZv
Madam
3 miesiące temu
9605 Mimo ze jestem modelka to tez mnie swedzi brukselka. Obys ja przeczyscil na ruchamy.top
Wojciech
3 miesiące temu
Chiny ultra totalitaryzm, wręcz zamordyzm. Każdy człowiek jest nieustannie śledzony i poddawany ocenie. Jak coś nie tak to dostajesz bana na podróże albo obniżke pensji.
HGW 72
3 miesiące temu
Ile amerykanie wymordowali ludzi w imię ich demokracji?
broda
3 miesiące temu
to i BELGIE wyżucić z europy za miljony ofiar w afryce no i niemcuw tez i reszte tych niby uczciwych kraj a naj naj to ruski ci to swojch katrupili sfołocz jedna
propozycja
3 miesiące temu
za wytworzenie pandemii niszczyc,, chinszczyznę,, od a do z
Znamycie
3 miesiące temu
Znamycie. Portal z ogłoszeniami na zmywak w UK. Dobre pensje. Umiesz myć zgłoś się.
Assa
3 miesiące temu
Zachód rządzony przez liberałów w latach 80 rozpoczął coś co doprowadzilo Chiny do tego czym są dzisiaj. Cięcie kosztów i przenoszenie całej produkcji do Azji okazało się okazja która Pekin wykorzystał w 100 procentach. Ojcem tego jest Kissinger i Nixon ale rozpędu proces nabrał w latach 80 i nawet pandemia niewiele zmieniła. 2 wojna niczego ich nie nauczyła. Kasa ponad wszystko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić