Zmiana planów. Chodzi o alkohol na mistrzostwach świata

5

Kilka tygodni temu do mediów trafiły informacje na temat serwowania alkoholu podczas mistrzostw świata w Katarze. Agencja Reuters podała w sobotę, że plany w tym obszarze uległy zmianie.

Zmiana planów. Chodzi o alkohol na mistrzostwach świata
Zapadła kolejna decyzja ws. alkoholu na MŚ (GETTY, Bloomberg)

W lipcu 2022 roku agencja informacji Reuters przekazała, że podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, na stadionach nie będzie sprzedawany alkohol. Decyzja w tej sprawie uległa jednak zmianie.

W sobotę ta sama agencja poinformowała, że Katar zezwoli kibicom na kupowanie piwa na stadionach. Alkohol sprzedawany będzie kibicom, którzy mają bilety na mecze mundialu. Jak donosi Reuters, pewne ograniczenie będzie dotyczyć czasu sprzedawania piwa.

Piwo będzie dostępne po otwarciu bramek, czyli na trzy godziny przed rozpoczęciem gry. Kto będzie chciał napić się piwa, będzie mógł to zrobić. A potem będzie można to zrobić przez godzinę po ostatnim gwizdku - przekazał informator agencji Reuters.

Z kolei w strefie kibica FIFA, w Doha, piwo serwowane będzie od godziny 18:30 do 1:00 w nocy. Dyskusja wokół alkoholu na mundialu wciąż nie jest jeszcze zamknięta. Kwestią do ustalenia wciąż pozostaje cena piwa serwowanego na piłkarskich mistrzostwach.

Przypomnijmy, że Katar jest krajem, w którym sprzedaż alkoholu nie jest całkowicie zakazana, ale ściśle limitowana. To główny powód dla którego wokół tego tematu zrobiło się wiele szumu. Wygląda na to, że FIFA uzgodniła już kluczowe kwestie z władzami Kataru.

Piłkarskie mistrzostwa świata rozpoczną się w 20 listopada (niedziela) i potrwają do 18 grudnia (również niedziela). Reprezentacja Polski w grupie C zagra z Arabią Saudyjską, Argentyną i Meksykiem

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić