Zmieniła imię dziecku. Wszystko z powodu sportowca

5

Shohei Ohtani stał się bohaterem mediów na całym świecie, po tym jak podpisał kontrakt życia z drużyną Los Angeles Dodgers. W ramach umowy zarobić ma... 700 milionów dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę 2,82 mld złotych. Zaledwie dzień przed parafowaniem umowy żona jednego z zawodników Dodgers posunęła się do nieoczekiwanych rzeczy, aby namówić Japończyka na transfer.

Zmieniła imię dziecku. Wszystko z powodu sportowca
Shohei Ohtani podpisał najwyższy kontrakt w historii sportu (Getty Images, Instagram, John McCoy)

To najwyższy kontrakt w historii sportu. Shohei Ohtani przeniósł się z Los Angeles Angels do wywodzącej się z tego samego miasta drużyny Dodgers. Uznawany jest za jednego z najlepszych baseballistów w historii i porównuje się go do legendarnego Babe'a Rutha.

Według informacji ESPN zarobić ma 700 milionów dolarów w ciągu dziesięciu lat. Przebił w ten sposób wszystkich sportowców. Drugi pod tym względem futbolista Patrick Mahomes podpisał umowę na 450 mln dolarów. Dla porównania Cristiano Ronaldo zgarnie w Arabii Saudyjskiej 420 mln dolarów.

Żona jednego z graczy Dodgers robiła wszystko, aby przekonać Ohtaniego do zmiany barw klubowych. Zorganizowała w mediach społecznościowych kampanię, którą nazwała "Ohtake17". To gra słów z imieniem zawodnika i propozycją oddania mu numeru na koszulce przez jej męża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "Rośniemy". Wyjątkowe chwile w życiu reprezentantki Polski

Ashley Kelly posunęła się również do... zmiany imienia swojemu dziecku. Jej 7-miesięczny synek, urodzony jako Kai, nazywa się teraz Shokai, o czym powiedziała w nagraniu opublikowanym na Instagramie (zobacz poniżej).

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Na ustępstwa zgodził się także jej mąż. Według doniesień medialnych Joe Kelly'emu początkowo odmówiono przedłużenia kontraktu. Zaoferowano mu ostatecznie roczną umowę, ale musiałby zrezygnować z numeru 17 na koszulce. 35-latek miał się na to zgodzić bez większych problemów. Nie wiadomo, jak zareagował na zmianę imienia dziecka.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić