aktualizacja 

Awaria Instagrama. Polacy stracili dostęp do swoich kont

10

#instagramdown - taki hasztag pojawił się dzisiaj po południu na Twitterze. Użytkownicy platformy raportują, że mają problem z zalogowaniem się, wprowadzaniem zmian na swoim profilu i ogólną funkcjonalnością aplikacji. W samej Polsce problemy z Instagramem zgłosiło ponad 2,6 tys. osób.

Awaria Instagrama. Polacy stracili dostęp do swoich kont
W Polsce problemy z platformą zgłosiło ponad 2600 osób (Pixabay)

Globalna awaria

Jak się okazuje, problem ma charakter globalny. Do tego zaledwie kilka dni temu podobną awarię miał najpopularniejszy produkt koncernu Meta, czyli Facebook. Co, jeśli Instagram przestaje działać?

W przypadku problemów z Instagramem zawsze najpierw spróbuj ponownie uruchomić telefon lub tablet. Jeżeli ponowne uruchomienie urządzenia nie pomoże, spróbuj skorzystać z aplikacji Instagram w sieci Wi-Fi i sieci mobilnej, aby upewnić się, że problem nie wynika ze słabej łączności z siecią Wi-Fi lub siecią mobilną - czytamy na portalu Facebook.

Jednak tym razem problem nie leży po stronie użytkowników i warunków, w jakich korzystają z platformy. To Instagram ma bliżej nieokreślone problemy.

Boją się uruchamiać aplikację

Awaria serwisu ma duży wpływ na jego użytkowników. Wygląda na to, że wiele z ich kont zostało zablokowanych i stąd problemy z zalogowaniem. Niektórzy zaraz po wejściu na portal otrzymują informację o tym, że ich kontro zostało zablokowane i mogą odwołać się od tej decyzji w ciągu 30 dni. Zdaniem wielu Internautów argumenty, jakimi portal uzasadnia zawieszenie konta, są absurdalne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejną rzeczą, jaką zauważają użytkownicy, jest odpływ obserwatorów z ich kont. Nic więc dziwnego, że Internauci zaczynają się ostrzegać aby wcale nie otwierać witryny. Zdaniem niektórych to może uchronić ich profile przed blokadą do czasu naprawienia przez zespół Instagrama całej awarii.

Czas to pieniądz

Nie wiadomo, jak długo potrwa awaria portalu. Pewne jest to, że jego właścicielom zależy na jak najszybszym rozwiązaniu problemu, bo to odbija się na...ich portfelach.

Najlepszym tego przykładem jest globalna awaria Facebooka jeszcze 4 października 2021 roku. Oprócz głównej platformy niedostępne były też inne produkty grupy Meta, jak Messenger, Instagram czy WhatsApp.

Serwisy były zablokowane przez niespełna 7 godzin. To wystarczyło, aby internetowe imperium Marka Zuckerberga straciło ok. 7 mld dolarów.

Zobacz także: Jak prowadzić biznes i pozostać szczęśliwym? "Nadal żyjemy w świecie, w którym to jest trochę tabu"
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić