Duży błąd w popularnym komunikatorze. Mogą czytać twoje wiadomości

Telegram odkrył błąd, który może pozwolić obcym na wertowanie prywatnej korespondencji. Luka dotyczy internetowej wersji popularnego komunikatora. To spore zagrożenie dla zwykłych użytkowników, ale też niezależnych blogerów i opozycjonistów działających m.in. na Białorusi czy w Rosji.

Duży błąd w popularnym komunikatorze. Mogą czytać twoje wiadomości
Luka w Telegramie może nieść bardzo poważne konsekwencje (Pixabay, Ilustracyjne)

O luce w Telegramie poinformował portal Biełsat. Może ona znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo prywatnych wiadomości użytkowników. Jak wygląda kwestia błędu?

Wystarczy, że kiedyś zalogowałeś się do przeglądarkowej wersji Telegrama na obcym sprzęcie i zapomniałeś się wylogować. Osoba, która później otworzy internetową wersję komunikatora, automatycznie zaloguje się na obce konto, otrzymując dostęp do prywatnych wiadomości. Komunikator nie wyloguje się automatycznie.

To drobny, ale bardzo poważny błąd, który obniża zaufanie do komunikatora. Telegram zapewnia bowiem szyfrowanie wiadomości i powinien dawać użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. Belsat.eu informuje, że pracownicy Telegrama zdają sobie sprawę z sytuacji, ale na ten moment nie usunęli jeszcze poważnego błędu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Białoruś. Strajk w jednej z czterech cukrowni w tym kraju

Dodajmy, że błąd nie dotyczy aplikacji Telegrama na komputery i smartfony. Belsat.eu podkreśla, że użytkownicy powinni zadbać o wylogowanie się z przeglądarkowych wersji komunikatora na wszystkich urządzeniach.

Awaria Telegrama problemem dla opozycji na wschodzie

Telegram to nie tylko popularny komunikator internetowy. Stanowi on element prowadzenia konspiracyjnej działalności dla opozycjonistów w Rosji czy na Białorusi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Biełsat podkreśla, że awaria oprogramowania może być dużym problemem dla niezależnych blogerów czy działaczy opozycji demokratycznej. Przedstawiciele służb specjalnych mogą otworzyć Telegrama w trakcie "sprawdzania telefonu" i zebrać wszystkie informacje o działalności danej osoby.

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić