Facebook i Instagram znikną z Europy? Mark Zuckerberg ma duży problem

12

Instagram i Facebook znikną z Europy? Takie spekulacje przewijają się w poniedziałek w zagranicznych mediach. Okazuje się, że problem stanowi europejskie prawo o przetwarzaniu danych osobowych.

Facebook i Instagram znikną z Europy? Mark Zuckerberg ma duży problem
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, R Franca / EyeEm)

Firma Meta (właściciel Facebooka i Instagrama) przeżywa trudny okres. Niedawno pojawił się raport wskazujący na to, że po raz pierwszy w historii Facebooka liczba aktywnych użytkowników spadła w ostatnim kwartale 2021 roku.

Teraz natomiast media donoszą, że przyszłość Mety w Europie stoi pod znakiem zapytania. Tak naprawdę jedna decyzja Unii Europejskiej może sprawić, że te platformy zostaną wyłączone na Starym Kontynencie.

Serwis City A.M. tłumaczy, że wszystko uzależnione jest od udzielenia zgody firmie Meta na możliwość przesyłania, przechowywania, a także przetwarzania danych europejskich użytkowników na serwerach w USA.

Firmy potrzebują jasnych, globalnych zasad, popartych silnymi rządami prawa, aby chronić transatlantyckie przepływy danych w perspektywie długoterminowej - powiedział w rozmowie z City A.M. John Nolan, londyński lider mediów technicznych i komunikacji reklamowej Meta.

Na ten moment każdy scenariusz jest możliwy. Niewykluczone, że przedstawiciele firmy Meta zostaną postawieni pod ścianą i będą zmuszeni do wycofania Facebooka i Instagrama z Europy. Nikt nie bagatelizuje zagrożenia, ale są też nadzieje na to, że sprawę uda się doprowadzić do pozytywnego finiszu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić