aktualizacja 

Nowy "patent" na zakaz handlu. Wystarczyło wstawić do Żabki jedną rzecz

1726

Od 1 lutego obowiązuje zaostrzony zakaz handlu. Nowe przepisy nie okazały się wielkim problemem dla Żabki. Przedstawiciele tej sieci już wymyślili "patent" na obejście zasad wdrożonych przez rząd.

Nowy "patent" na zakaz handlu. Wystarczyło wstawić do Żabki jedną rzecz
Żabka (Wikimedia Commons)

Zakaz handlu w niedziele znów okazuje się nieskuteczny. Choćby większość Żabek nadal może korzystać z wyłączenia dla przedsiębiorców działających na własny rachunek.

Na obejście przepisów pozwalają też... kasy samoobsługowe! Sprawa wygląda tak, że pracownik otwiera sklep, a klienci obsługują się sami. W minioną niedzielę z tego rozwiązania skorzystało wiele Żabek.

Szanowni Państwo. W sklepie obowiązuje samoobsługa. Możliwość płatności tylko kartą - taki komunikat pojawił się na drzwiach sklepów wspomnianej marki.

W tym przypadku pracownik nie staje za kasą, ale może np. wykładać towar. Jest to zatem dość prosty sposób na ominięcie przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Samoobsługowa Żabka. Z tych usług nie skorzystasz

Żabki, które otworzyły się w niedzielę jedynie w formie samoobsługowej, nie oferowały szeregu usług. Takich jak między innymi:

  • sprzedaż hot-dogów;
  • odbiór paczek;
  • opłacanie rachunków;
  • Lotto;
  • wypłaty CashBack;
  • zwrot butelek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić