Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Google usuwa konta użytkowników! Co zrobić, aby go nie stracić?

11

W 2020 roku Google wprowadził nowy regulamin dla kont, który dotyczy wszystkich użytkowników. Teraz amerykański potentat chce z niego skorzystać. Firma będzie mogła usuwać niektóre konta ze swoich serwerów. Jak na to zareagować?

Google usuwa konta użytkowników! Co zrobić, aby go nie stracić?
Google usunie stare konta? To bardzo możliwe! (Pixabay)

Proces usuwania kont jest zgodny z regulaminem, który został zaktualizowany w 2020 roku. Po dwóch latach od jego wprowadzenia Google ma zamiar rozpocząć proces usuwania kont, które należą do nieaktywnych użytkowników.

Technologiczny gigant zapowiedział, że proces będzie dotyczył tych kont, gdzie nie zanotowano nawet prostego logowania. Chodzi o użytkowników nieaktywnych przez minimum dwa lata. Wykasowane zostaną wszystkie elementy związane z usługą - wiadomości mailowe, zdjęcia, pamięć kalendarza czy dokumenty.

Co z filmami na Youtube? Jak podaje branżowy portal spidersweb.pl, Google nie ma w planach usuwania treści wideo zgromadzonych w tym serwisie. Pozbywanie się treści nieaktywnych użytkowników z Youtube z pewnością usunęłoby wiele interesujących, archiwalnych filmów. Te stanowią wręcz "klasykę Internetu".

Czy można uratować nieaktywne konto Google? Istnieje na to szansa!

Wiadomo, że proces usuwania kont rozpocznie się pod koniec 2023 roku. Do tego czasu nieaktywni użytkownicy otrzymają odpowiednie powiadomienie mailowe — zarówno na swój adres główny, jak i pomocniczy. Dzięki temu będą mieli szansę na uratowanie konta.

Jeżeli chcemy uratować nieaktywne konto, koniecznie trzeba będzie go... używać. Wystarczy aktywność pocztowa, przeglądanie Youtube lub podpięcie do Google Play. Wszystko to uważane jest za aktywność i ochroni konto przed wygaszeniem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić