aktualizacja 

Masz konto Google? Czas się kończy. Niebawem je usuną

7

Coraz większymi krokami nadciąga wielka operacja usuwania kont Google'a. Gigant zamierza rozprawić się z tymi profilami, które nie są aktywne. Jeżeli więc ostatnio nie logowaliście się do usług Google'a, a chcecie utrzymać konto, powinniście interweniować.

Masz konto Google? Czas się kończy. Niebawem je usuną
Google (Pixabay)

Już w lipcu Google zapowiadał, że pod koniec roku przeprowadzi wielką akcję. Chodzi oczywiście o czyszczenie serwerów z kont, które od dawna nie wykazywały żadnej aktywności.

W zdecydowanej większości usunięte zostaną te konta, o których właściciele faktycznie już dawno nie pamiętają. Jeżeli nadal trzymasz na Gmailu lub Dysku Google ważne materiały, to zadbaj o odpowiednie działanie, by nie stracić ich bezpowrotnie.

Nieaktywne konta zostaną usunięte już 1 grudnia! Google poinformował, że usunie te konta, na których użytkownik nie logował się od co najmniej dwóch lat. Od tej reguły przewidziano jednak wyjątki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojna na spiny w PiS. Wskazał na "drugą frakcję"

Google nie usunie konta, jeżeli jest ono powiązane ze smartfonem z Androidem. Zostanie zachowane również wtedy, gdy zostało użyte do aktywacji usługi lub subskrypcji Google i nadal jest ona aktywna albo konto zawiera kartę podarunkową z saldem pieniężnym. Konto nie zostanie usunięte również w przypadku, gdy znajduje się na nim aplikacja lub gra z aktywną subskrypcją lub powiązanymi z nią aktywnymi transakcjami finansowymi.

W pozostałych przypadkach usunięta zostanie prawie cała zawartość konta. Zachowane zostaną wyłącznie filmy opublikowane na YouTube.

Jak utrzymać konto Google?

By utrzymać konto Google, nie trzeba wielkiego wysiłku.

Uratowanie swojego konta Google jest na szczęście bardzo proste i zajmie tylko kilka minut. Wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto i wykonać jakiekolwiek działanie - np. przeczytać lub wysłać maila na Gmailu, skorzystać wyszukiwarki Google, będąc zalogowanym użytkownikiem, obejrzeć coś na YouTubie lub otworzyć plik z Dysku przed 1 grudnia. Google uzna wtedy, że konto wciąż jest aktywne i nie będzie go usuwać - wyjaśnia next.gazeta.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić