Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karol Kołtowski
|

Menu pierwszych ludzi na Marsie. Wiemy, co będą jedli kolonizatorzy

11
Podziel się:

Kolonizacja Marsa to duże przedsięwzięcie, również od strony logistycznej. Ludzie, którzy polecą na czerwoną planetę, muszą mieć zapewnioną właściwą ilość pożywienia. Ziemskich dań tam nie uświadczą. Jednak NASA oferuje całkiem szerokie menu.

Menu pierwszych ludzi na Marsie. Wiemy, co będą jedli kolonizatorzy
Jedzenie na ISS (NASA)

Kolonizatorzy Marsa będą musieli przyzwyczaić się do nowego rodzaju pożywienia. NASA wybrała 18 firm, które zajmą się przygotowaniem pożywienia dla kosmonautów. Nie wszystkie pomysły zgłoszone do konkursu Deep Space Food Challenge musiały być w pełni gotowe już w momencie zgłoszenia. NASA doceniła kreatywność i możliwość zapewnienia różnorodnego pożywienia kosmonautom.

Każda z 18 firm, które zostały wyróżnione przez agencję, otrzymała nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów. Wśród pomysłów na wyżywienie kosmonautów, znalazły się między innymi takie, które pozwalają wykorzystywać owady - na podstawie ich tkanek można by wyhodować dodatkowe tkanki, dzięki czemu produkt końcowy zawierałby więcej tłuszczu i białka.

Celem firmy Deep Space Entomoculture, która odpowiada za ten projekt, jest umożliwienie produkcji zamienników klasycznego mięsa przy użyciu komórek owadów. Wynika to z tego, że łatwiej jest im zaadaptować się do kosmicznych warunków.

Innym pomysłem na pożywienie jest odwadnianie szybkorosnących alg, które po zmieszaniu z orzechami będą stanowić chrupiące przekąski. To pomysł firmy Astra Gastronomy.

Z kolei Mission: Space Food proponuje drukowanie mięsa w drukarce 3D. Dużym walorem dla NASA jest możliwość zapewnienia różnorodności wyżywienia kolonizatorom Czerwonej Planety.

Robyn Gatens, dyrektor programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w NASA i sędzia konkursu, uważa, że pomysły, które powstały z myślą o konkursie, mogą przydać się na Ziemi. Dostrzega w nich szansę na zapewnienie pożywienia ludziom, którzy żyją w regionach, gdzie występują problemy z żywnością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Średnio Iq al...
rok temu
Nie dawno odblokowali roślinom możliwość pobierania promieniowania pełnej możliwości odbierania roślinom promieni słonecznych to się sprawdzi na marsie bo tam słońce jest marcowe.. generalnie ten Mask świeć Panie aby długo rzył, wizioner tego czasu.
prawie astron...
rok temu
Bzdury, Mars jest tak odległą planetą,że podróż w obie strony wyniesie ponad dwa lata. I to przy korzystnym układzie obu planet. A pobyt na Marsie to już inna sprawa.
Kanibal
rok temu
Wiemy co będą jedli na Marsie ...
I tyle..
rok temu
LUDZIE NIE LECZCE NA MARSA... BEZ WYSYLYWANIA MAJPIETW PSA. NIE MACZE ZADNYCH SZANS PRZEZYCZA.
OTTO CO.
rok temu
A POMYSL JAK DLUGO JUZ ZYJEMY NA ZIEMI... JA WIDZAL SLONCE BLISKO ZIEMI W POLOWIE DROGI DO MARSA... SLONCE MA PEWNO STRACZI SWOJĄ POZYCZJE DZISIEJSZA....BO JA WIDZAL...
Pilne
rok temu
Mnie to najbardziej bawi ale i irytuje gdy czytam słońce za miliard lub za pięć miliardów lat połknie ziemię mamy nadzieję że do tego czasu będziemy mieli inne cywilizacje. Jak można chcieć aby człowiek żył za miliardy lat. Już nawet milion lat to niewyobrazalnie długi czas i na 100 procent ludzi za milion czy nawet za 100 tysięcy lat nie będzie.
wypad z pis
rok temu
Space Food proponuje drukowanie mięsa w drukarce 3D hahaha no bez jaj ;p
Petarda
rok temu
Szczaw i mirabelki .
?????
rok temu
Ale ja im zazdroszcze!
pracownik
rok temu
Niech nie zapomną wziąć z sobą randap zawsze mogą nim przyspieszyć dojrzewanie larw
Kp Jack
rok temu
Na koniec pozabijają się i ostatni zje kolegów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić