Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowa odsłona trojana w Sklepie Play. Unikaj tej aplikacji jak ognia!

9
Podziel się

Niestety nie jest tak, że bez żadnych obaw możemy zainstalować każdą aplikację ze Sklepu Play. Są takie, które zawierają w sobie wirusy. Ostatnio w sklepie Androida wykryto nową odsłonę trojana zwanego Android Joker. Jeżeli dostanie się on na twój telefon, to będziesz mieć duży problem.

Nowa odsłona trojana w Sklepie Play. Unikaj tej aplikacji jak ognia!
Na niektóre aplikacje ze sklepu Play trzeba mocno uważać (Wikimedia Commons)
bEUwGCsB

Serwis dobreprogramy.pl podaje, że zespół ekspertów z Dr. Web zakończył już grudniową analizę zagrożeń dla Androida. Co prawda zaobserwowano spadek ilości złośliwego oprogramowania względem listopada, ale i tak nie jest kolorowo.

To dlatego, że pojawiły się nowe trojany. Analiza Dr. Web wskazuje na to, że najczęściej zagrożenie stanowią trojany reklamowe, malware zdolny do wykonywania dowolnego kodu i pobieraczki trojanów.

bEUwGCsD

Nowy trojan w Sklepie Play. Uwaga na poważne konsekwencje!

W Sklepie Play zlokalizowano nową odsłonę trojana, którego nazwa to Android Joker. Pojawił się razem z aplikacjami do pobierania tapet.

Jedna z nich to "Stock Wallpaper". Złośliwe oprogramowanie zdobywa dostęp do wiadomości, a następnie zapisuje użytkownika telefonu do płatnych subskrypcji.

bEUwGCsJ

Można stracić naprawdę dużo pieniędzy. Co najgorsze, ofiara nie widzi ani wysyłanych, ani odbieranych przez aplikację SMS-ów. To znacząco utrudnia możliwość reagowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUwGCte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
tirman
11 miesięcy temu
Ciekawe ile osób zaczęło szukać tej aplikacji aby ją pobrać XD
Miodzio HTC
11 miesięcy temu
HTC dołuje, ale na zdjęciu do artykułu HTC One M8, który do dziś używam jako drugi smartfon. Główny to HTC U12+
Jam
11 miesięcy temu
Jednak prepaid to dobra rzecz. 30 zł usługa - Nielimitowane + Supernet Video + 20GB, na koncie pusto, wszystko jest i bezpiecznie.
bEUwGCtf
Ktoś_Ktoś
11 miesięcy temu
Ja jak pobieram coś ze sklepu play to za wsza sprawdzam ile jest opinii dobrych lub złych i jeśli apka ma dużo złych opinii to nie instaluje
Wanszi
11 miesięcy temu
Podajcie ikonę tej aplikacji bo nie wiem o którą chodzi
Vitell
11 miesięcy temu
To po co te antywirusy chodzi o kasę to powinno być karalne wyludzanie mam nokie lumie szrot to powinienem dostać odszkodowanie oszukano mnie sprzedając telefon i zaprzestano wsparcia złodziejstwo i tyle
Gazumia
11 miesięcy temu
Dlatego iPhone jest lepszy od Androida i bezpieczniejszy bo tam aplikacje w sklepie są pierw testowane i sprawdzane, w na androidzie kazdy może wrzucić wirusa do sklepu play. Kupujcie iphony
Jorg
11 miesięcy temu
FAMOC, tak mi się wysietlilo i po telefonie
Ja niegłupi
11 miesięcy temu
A to tak można wpuścić trojana do SP? Nie ma tam zapory? To raczej celowe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić