aktualizacja 

Nowa odsłona trojana w Sklepie Play. Unikaj tej aplikacji jak ognia!

26

Niestety nie jest tak, że bez żadnych obaw możemy zainstalować każdą aplikację ze Sklepu Play. Są takie, które zawierają w sobie wirusy. Ostatnio w sklepie Androida wykryto nową odsłonę trojana zwanego Android Joker. Jeżeli dostanie się on na twój telefon, to będziesz mieć duży problem.

Nowa odsłona trojana w Sklepie Play. Unikaj tej aplikacji jak ognia!
Na niektóre aplikacje ze sklepu Play trzeba mocno uważać (Wikimedia Commons)

Serwis dobreprogramy.pl podaje, że zespół ekspertów z Dr. Web zakończył już grudniową analizę zagrożeń dla Androida. Co prawda zaobserwowano spadek ilości złośliwego oprogramowania względem listopada, ale i tak nie jest kolorowo.

To dlatego, że pojawiły się nowe trojany. Analiza Dr. Web wskazuje na to, że najczęściej zagrożenie stanowią trojany reklamowe, malware zdolny do wykonywania dowolnego kodu i pobieraczki trojanów.

Nowy trojan w Sklepie Play. Uwaga na poważne konsekwencje!

W Sklepie Play zlokalizowano nową odsłonę trojana, którego nazwa to Android Joker. Pojawił się razem z aplikacjami do pobierania tapet.

Jedna z nich to "Stock Wallpaper". Złośliwe oprogramowanie zdobywa dostęp do wiadomości, a następnie zapisuje użytkownika telefonu do płatnych subskrypcji.

Można stracić naprawdę dużo pieniędzy. Co najgorsze, ofiara nie widzi ani wysyłanych, ani odbieranych przez aplikację SMS-ów. To znacząco utrudnia możliwość reagowania.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić