Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowa usługa w aplikacji mObywatel 2.0. "To przełom"

15

Ministerstwo Cyfryzacji wciąż rozwija i poprawia aplikację mObywatel 2.0. W tym oprogramowaniu pojawiła się właśnie nowa usługa dla przedsiębiorców. Resort podkreśla, że jest to wręcz przełomowy krok i jest dumny z efektów wielomiesięcznych prac. Od środy można już korzystać z udogodnienia.

Nowa usługa w aplikacji mObywatel 2.0. "To przełom"
Nowa usługa w mObywatel 2.0. Polacy będą zadowoleni? (Pixabay)

Usługa Firma będzie wdrażana stopniowo. Resort cyfryzacji przekazał, że pierwsi użytkownicy mogą z niej korzystać od środy (22 maja). Dla wszystkich ma być zaś dostępna od poniedziałku (27 maja). "Rzeczpospolita" spostrzega, że zdaniem ministerstwa "jest to przełom".

Do nowości odniósł się już wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. - W maju 2024 r. w aplikacji mObywatel 2.0 udostępniona została usługa Firma. Dzięki niej przedsiębiorca może w wygodny sposób przesłać dane do faktury do swoich kontrahentów oraz pobrać zaświadczenie o wpisie z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - powiedział, cytowany przez gov.pl.

Rozwój cyfrowej obsługi przedsiębiorców to jeden z warunków budowania konkurencyjności naszych firm. Szybka i wygodna wymiana informacji na temat prowadzonej działalności jest jednym z podstawowych zadań administracji państwowej, która ma przede wszystkim służyć i pomagać biznesowi - dodał wiceminister rozwoju i technologii Ignacy Niemczycki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brudziński apeluje do młodych. Ostrzega przed Tuskiem

Usługa Firma kierowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

mObywatel 2.0. Ważna nowość dla przedsiębiorców

Za sprawą nowej usługi przedsiębiorca może:

  • pobrać zaświadczenie o wpisie w CEIDG w formacie PDF na swój telefon;
  • udostępnić wybrane informacje (jak NIP czy REGON) lub komplet informacji do faktury wybranym przez siebie kanałem, np. przez SMS, e-mail lub komunikator;
  • znaleźć dane swojej jednoosobowej działalności gospodarczej i sprawdzić ich poprawność.
Szybka wymiana informacji na temat prowadzonej działalności gospodarczej jest szczególnie przydatna w sytuacjach biznesowych i urzędowych, jak przekazanie danych do faktury lub okazanie zaświadczenia o wpisie do CEIDG - zauważa Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić