Studentka wykorzystała AI do...anulowania mandatu. ChatGPT przekonał władze miasta

39
Podziel się:

Studentka z Yorku dostała mandat za parkowanie w wysokości 60 funtów (ok. 320 zł). W pierwszej chwili uznała, że szkoda jej czasu na odwołanie. Postanowiła jednak sięgnąć po ChatGPT, który za nią wykonał całą pracę i zrobił to skutecznie.

Studentka wykorzystała AI do...anulowania mandatu. ChatGPT przekonał władze miasta
22-latka z pomocą sztucznej inteligencji wynegocjowała anulowanie mandatu (Instagram, Pexels)

Chatboty wyposażone w sztuczną inteligencję są w stanie odpowiadać na pytania poprzez wyszukiwanie informacji i prezentowanie ich w realistyczny sposób. Jednak wbrew pozorom nie są wszechstronne. Twórcy ChatGPT, firma OpenAI, przyznali, że chociaż odpowiedzi wygenerowane przez ten system mogą brzmieć wiarygodnie, to w rzeczywistości często są niepoprawne lub bezsensowne.

Urzędnicy dali się nabrać

Jednak okazuje się, że system można wykorzystać nie tylko na napisanie wypracowania. Przekonała się o tym 22-letnia Millie Houlton. Jej zdaniem mandat, który otrzymała za parkowanie na swojej ulicy, był bezzasadny, gdyż miała na to zezwolenie.

Studentka ostatniego roku na York St John University przyznała, że na poważnie zastanawiała się nad wyłożeniem gotówki, bo nie chciała tracić cennego czasu, który obecnie przeznacza na pisanie pracy dyplomowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Amazon sprzedaje książki napisane przez ChatGPT

Zastanawiała się, jak wyrazić w słowach to, że nie są jej potrzebne dodatkowe koszty, gdyż jest studentką. Postanowiła skorzystać z pomocy ChatGPT.

Podałam wszystkie szczegóły dotyczące tego, gdzie i kiedy to wszystko się stało, dlaczego było to bezzasadne i w ciągu kilku minut dostałam gotową spersonalizowaną formułę - relacjonowała Houlton.

Odpowiedź była tak trafna, że studentka zdecydowała się na jej wysłanie do władz miasta.

Brzmiała, że jestem studentką i zapłaciłam już za pozwolenie do parkowania na dwa lata i nie zamierzałam zaparkować w tym miejscu, gdzie nie powinnam - opisywała 22-latka.

Z ulgą przyjęła wiadomość o tym, że władze miasta uznały tę argumentację i anulowały jej mandat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić