Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Upiorny wynalazek. W firmie Billa Gatesa sami nie wiedzą, co z nim zrobić

105
Podziel się:

Microsoft opatentowali chatbota, który ma imitować zmarłych. Innymi słowy - pozwoliłby niejako "skontaktować się" z nieżyjącymi. Technologia opracowana przez firmę Billa Gates jest na tyle upiorna, że Microsoft sam nie wie, co z nią zrobić - donosi CNN.

Upiorny wynalazek. W firmie Billa Gatesa sami nie wiedzą, co z nim zrobić
(Getty Images)

Chatbot, nad którym pracują eksperci z firmy Billa Gatesa, może naśladować konkretną osobę nawet jeśli ta osoba już nie żyje. Żeby było to możliwe, informatycy z koncernu Microsoft wykorzystają m.in. jej zdjęcia, posty z mediów społecznościowych, filmy i nagrania głosu.

Microsoft opatentował chatbota. Porozmawiamy ze zmarłymi bliskimi

Na podstawie dostępnych źródeł sztuczna inteligencja stworzona przez Microsoft będzie replikować zachowania wybranej osoby. W ten sposób powstanie jej cyfrowa wersja. Tym, co odróżnia ją od już istniejących chatbotów, jest posiadanie unikalnych cech, odpowiadających postaci, którą aktualnie imituje.

Według ustaleń CNN obecnie Microsoft nie planuje oferować chatboa jako produktu. Tim O'Brien, dyrektor generalny Microsoft ds. Programów, poinformował za pośrednictwem social mediów, że na razie nie ma konkretnego pomysłu, co zrobić z nową technologią. Przyznał też, że budzi ona nawet jego, jak to określił, "niepokój".

Jak zwracają uwagę internauci, podobny motyw znalazł się w odcinku "Zaraz wracam" w serialu "Czarne lustro". Dzięki sztucznej inteligencji, zdolnej imitować realną postać, bohaterka "rozmawiała" ze swoim nieżyjącym partnerem za pośrednictwem internetowego chatu, a nawet przeprowadziła z nim rozmowę telefoniczną.

Zobacz także: Zobacz też: Wykrywa koronawirusa w sekundy. Nowa technologia może być przełomem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
Gregor
rok temu
A to ciekawe co taki Bił ma wspólnego z Covid i tam jeszcze czymś chce się bawić w Boga ,karma powraca tak że on sam może być zjedzony przez swoje wynalazki.
L.K.
rok temu
Niech skonstruje samego siebie. Taki genisz przyda się ludziom po śmierci
Szach Mat
rok temu
Biedny Bill, nic tylko teorie spiskowe wokół niego. Jak tak dalej pójdzie to ktoś ogłosi Fatwę na niego jak na Rushdiego i co my wtedy zrobimy bez niego?...
greg
rok temu
... to jakiś substytut WIARY... oby do niej konstruktorów sztucznego trupa doprowadził.
Wróć do szkoł...
rok temu
Artykuł amatorszczyzna... Idiotyczne bicie piany...firma Microsoft od lat nie jest własnością Billa Gatesa..ludzie..tyle głupot to tylko na pudełku można znaleźć
Rozsądna
rok temu
Najgorsze to że ludzie będą żyć i będą wblad wprowadzani ten człowiek bardzo jest niebezpieczny i ma szatański plan ale jego kres jest bliski
Sceptyk
rok temu
Gates w przypływie weny,spowodowanej wyjaraniem kilku jointów, wymyślił to gówno.Podzielił się tym genialnym pomysłem ze swoimi najaranymi kolesiami-dyrektorami.Oni przydupasowsko stwierdzili,że to genialne(no i byli najarani).Kazali inżynierom zrealizować ten pomysł.Ci ostatni za plecami pukali się w czoło,ale nikt nie ośmielił się powiedzieć,że to debilne,ale zaczęli podejrzewać Gatesa,że to on rozsiewa koroniaka,żeby opylić produkt.No bo jakoś popyt trzeba wzmocnić.
Paweł
rok temu
Może byśmy się w końcu dowiedzieli co zaszło w Smoleńsku???
Adam
rok temu
To ma ścisły związek ze szczepionkami. Kiedy szczepionka zabije osobę blisko to szybko biegnij zakupić program imitujące obecność zabitego zmarłego. No i pan Bill Gates zarobi dwa razy n jednym człowieku. Raz ,ponieważ ma swój udział w szczepionce ,a drugi raz na programie komputerowym. Czy nie można nazwać Billa Gates'a cynicznym mordercą?w białych rękawiczkach.
Polako
rok temu
Ten to już bładzi wizjoner sie znalazł siewca zamentu zobaczcie na jego oczy ... mówił że nie powinno być własności a sam jest chyba drugim czy trzecim największym posiadaczem ziemskim w USA...
Uuuuu
rok temu
To był projekt militarny dla służb itp, ale modelowanii terroryści byli zbyt ideowi bo nie dalo się przekazac programowi miłości do kóz.
Inga
rok temu
Dorabia się milionów kosztem zycia i śmierci zwykłych ludzi. Ta sytuacja na świecie to jego plan na zarobienie kolejnych mld!!!
Anka
rok temu
Współczesny spirytyzm jest odrodzeniem w nowej formie czarnoksięstwa i kultu demonów, które Bóg potępił i zakazał w dawnych czasach.Św Paweł, w swoim liście do Tesaloniczan, wskazuje na szczególne działanie szatana w spirytyzmie jako zjawisko,które będzie miało miejsce bezpośrednio przed powtónym przyjściem Chrystusa.
Franio
rok temu
Oddajcie wynalazek zucebergowi,zrobi nekrotwittera
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić