Upiorny wynalazek. W firmie Billa Gatesa sami nie wiedzą, co z nim zrobić

147
Podziel się:

Microsoft opatentowali chatbota, który ma imitować zmarłych. Innymi słowy - pozwoliłby niejako "skontaktować się" z nieżyjącymi. Technologia opracowana przez firmę Billa Gates jest na tyle upiorna, że Microsoft sam nie wie, co z nią zrobić - donosi CNN.

Upiorny wynalazek. W firmie Billa Gatesa sami nie wiedzą, co z nim zrobić
(Getty Images)

Chatbot, nad którym pracują eksperci z firmy Billa Gatesa, może naśladować konkretną osobę nawet jeśli ta osoba już nie żyje. Żeby było to możliwe, informatycy z koncernu Microsoft wykorzystają m.in. jej zdjęcia, posty z mediów społecznościowych, filmy i nagrania głosu.

Microsoft opatentował chatbota. Porozmawiamy ze zmarłymi bliskimi

Na podstawie dostępnych źródeł sztuczna inteligencja stworzona przez Microsoft będzie replikować zachowania wybranej osoby. W ten sposób powstanie jej cyfrowa wersja. Tym, co odróżnia ją od już istniejących chatbotów, jest posiadanie unikalnych cech, odpowiadających postaci, którą aktualnie imituje.

Według ustaleń CNN obecnie Microsoft nie planuje oferować chatboa jako produktu. Tim O'Brien, dyrektor generalny Microsoft ds. Programów, poinformował za pośrednictwem social mediów, że na razie nie ma konkretnego pomysłu, co zrobić z nową technologią. Przyznał też, że budzi ona nawet jego, jak to określił, "niepokój".

Jak zwracają uwagę internauci, podobny motyw znalazł się w odcinku "Zaraz wracam" w serialu "Czarne lustro". Dzięki sztucznej inteligencji, zdolnej imitować realną postać, bohaterka "rozmawiała" ze swoim nieżyjącym partnerem za pośrednictwem internetowego chatu, a nawet przeprowadziła z nim rozmowę telefoniczną.

Zobacz także: Zobacz też: Wykrywa koronawirusa w sekundy. Nowa technologia może być przełomem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić