Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Maja Budka
|

Uwaga! Nasze telefony przestaną działać? Eksperci biją na alarm

56
Podziel się:

Tej zimy ekrany naszych telefonów mogą być czarne. Nie będzie to miało związku z samym telefonem i jego stanem technicznym. Źródłem problemu może być europejska sieć telefonii komórkowej, która może przestać działać z powodu przerw w dostawach prądu.

Uwaga! Nasze telefony przestaną działać? Eksperci biją na alarm
Zimą telefony przestaną działać? (Unsplash.com)

Czy przez braki energii nasze telefony przestaną działać?

Nawet jeśli twój telefon ma pojemną baterię i może wytrzymać długo bez ładowania, ekran może świecić pustkami. Ma to związek z możliwym kryzysem energetycznym. Maszty przesyłowe nieustannie potrzebują energii elektrycznej, a tej zimy, zdaniem ekspertów, może jej zabraknąć.

Skąd biorą się takie podejrzenia? Jest to pokłosie rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz sankcji nałożonych na kraj agresora. Do takiego stanu mogą doprowadzić ograniczenia w dostawach rosyjskiego gazu, a także wyłączanie niektórych elektrowni atomowych, m.in. we Francji. W Polsce także dużo mówi się o możliwym scenariuszu braku węgla, który jest głównym paliwem naszych elektrowni.

Wiele masztów telefonii komórkowej posiada wprawdzie awaryjne baterie, ale te wystarczają zwykle na około pół godziny. Dlatego też eksperci biją na alarm i chcą, aby rządy dążyły do uniezależnienia mobilnej infrastruktury od ewentualnego wyłączenia sieci.

Jak Europa chce sobie poradzić z możliwym kryzysem?

Jak rządy krajów europejskich chcą poradzić sobie z możliwymi problemami z łącznością mobilną? Infrastruktura telekomunikacyjna ma dostęp do awaryjnych systemów zasilania, jednak przedstawiciele branży telefonii komórkowej zwracają uwagę, że obecnie systemy awaryjne w wielu krajach Europy są niewystarczające. Jeśli więc zdarzą się rozległe przerwy w dostawach prądu, łączność mobilna padnie.

Niezbędne są zdecydowane działania zarówno ze strony firm telekomunikacyjnych, jak i rządów poszczególnych państw. Portal Deutsche Welle informuje, że na razie tylko w kilku krajach, m.in. w Niemczech, Szwecji czy Francji, trwają prace nad opracowaniem awaryjnego planu, który miałby utrzymać łączności nawet wtedy, gdy przez dłuższy czas nie będzie prądu. Szwedzki Urząd ds. poczty i telekomunikacji (PTS) ma pomagać przy zakupie mobilnych stacji, które w sytuacji braku prądu mają zapewnić niezbędną łączność. W tym kraju jest także wysoka świadomość obywateli w sprawie oszczędzania energii elektrycznej.

W Niemczech stawiają na awaryjne generatory prądu. Mają one umożliwić funkcjonowanie masztów nadawczych, ale tylko niektórych. Eksperci wciąż szukają najlepszego rozwiązania problemu, czyli możliwości wystąpienia tzw. blackoutu.

Zobacz także: Sara James wróciła z USA. Mówi o Polakach. "Tego nam brakuje"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Ja wiem najle...
2 miesiące temu
Polkom i Polakom wyngla na zimę nie zabraknie!
Brak cukru
2 miesiące temu
Kupujcie cukier!
byływyborcapi...
2 miesiące temu
oby jak najszybciej
Gucio
2 miesiące temu
Podejrzewam że jak by było mnie ekspertów od wszystkiego to emisja co2 by spadła i wszystko by zaczęło funkcjonować bardziej normalnie....
To tyle
2 miesiące temu
Unia umiera za Ukrainę ! która nigdy nie była w Unii ani w NATO i nigdy nie będzie, bo to ekonomiczny bankrut !
pytam
2 miesiące temu
Co sikor ma wspólnego z Moskwą!
Pixel
2 miesiące temu
To dotyczy iPhonów jak widać na zdjęciu, wiec kupujmy znów Nokię !
Gosc
2 miesiące temu
Co ma wspolnego siec z czarnym ekranem?
???
2 miesiące temu
W Szwecji poza dużą świadomością energetyczną jest wielka liczba wyznawców proroka. Projekt socjologiczny polegający na zbudowaniu nowej struktury społeczeństwa się powiódł. Czy to dobrze czy źle dopiero się okaże
fghhgf
2 miesiące temu
Coś mi tu zalatuje przekrętem tak samo jak z cukrem czy niby węglem gdzie mamy go w h tak jak buraków. Teraz piszą, że zniczy ma zabraknąć xDDD Najlepiej powiedzieć, że nie ma produktu i podnieść sobie cenę. Tak samo jest z energią. Przekręty tysiąclecia się szykują. Aha... soli do sypania dróg też u nas w mieście nie ma a w tamtym roku zimy nie było xD zjedli... xD
XXI wiek
2 miesiące temu
Loty w kosmos i powrót do epoki kamienia łupanego.
Kazimierz Wie...
2 miesiące temu
W polsce trzeba rozbic pisowska mafie, ktora przez pisowskich baronów połozyła łapy na polskim węglu oraz jego eksporcie i imporcie. Exportujemy tani węgiel (nasz tanio wysyłamy za granice) a importujemy drogi węgiel (kupujemy drogi wegiel z zagranicy) w ten sposób uzupełniajac niedobory. Kopalnie pozamykalismy i czesc sprzedalismy - a teraz wszyscy Polacy płacą za działania mafii pisowskiej, której celem jest zuborzenie i upodlenie Polaków, ponieważ tak uzależnionym i podeptanym przez kaczora społeczeństwem łatwo rządzić. Tak już było wiele razy, Był Hitler i Stalin, jest Putin, Orban i Kaczyński - tylko ci dwaj ostatni to gołodupce bez silnej armii i atomu, dlatego wyniszczają Polaków dla własnych interesów i nieograniczonej władzy - przeszkadzały im sądy i trybunały - no to zmienili prawo i sądy, trybunały i prokuratura jest pod ich wpływami, Banaś z NIK im podpał - on sie nie liczy, nic im nie zrobi bo co złozy zawiadomienie do prokuratury - to prokuratura oddali wnioski, umozy sprawy a jak nie prokuratura - to podległe sady. Biada wszystkim Polakom, jeśli pis utrzyma się przy władzy, to w przyszłym roku bedziemy mieli gigantyczny kryzys i zapaść gospodarczą, wiele firm upadnie, bezrobocie będzie dwucyfrowe i będzie rosło, glapiński będzie drukował nic nie warte pieniądze a inflacja ponad 20% w styczniu/lutym będzie przedsmakiem inflacji galopującej, potem juz tylko gorzej bo inflacja będzie hiper inflacją a potem czyli za ok. 2 lata banknot 500zł będzie wystarczal na zakup zapałek moze zapalniczki. Wszyscy polacy straca oszczędności życia i majątki a nasza pazerna mafia pis w odpowiednim czasie kupi złoto, ziemie, kamienie szlachetne może kryptowaluty - żeby zabezpieczyć swoje aktywa, bo w złotówkach tylko idioci bedą trzymać oszczędności. Gdyby w Polsce było euro zamiast złotówki, to nic by nie zrobili, nie wydrukowali by dodatkowej pustej kasy i nie było by rozdawnictwa i długu publicznego który będa spłacali nasi potomkowie przez następne 500 lat. Głosujcie na pis i bądźcie wiecznymi niewolnikami kaczora tak jak rosjanie sa niewolnikami putina.
Lucek
2 miesiące temu
Bójcie się, każdego dnia o coś innego , co wymyślą mocarze tego świata. Jakie czarne ekrany, to że telefon straci łączność go nie zepsuje, kolejny guzik warty artykuł, mający na celu zastraszanie nowych grup obywateli.
Adam
2 miesiące temu
Jak ktoś ma VoWiFI to się nie przejmuje zasięgiem w domu i w pracy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić