aktualizacja 

Blackout w Polsce? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi jak się przygotować

135

Podczas nadchodzącej zimy Europie mogą zagrażać długotrwałe przerwy w dostawie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poradziło jak przygotować się do ewentualnego blackoutu.

Blackout w Polsce? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi jak się przygotować
W Polsce mogą nastąpić przerwy w dostawie pradu.

W czwartek w mediach społecznościowych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pojawił się post dotyczący blackoutu. Na Twitterze możemy przeczytać jak przygotować się do ewentualnych przerw w dostawie prądu.

Blackout w Polsce?

Czy wiesz, co zrobić w sytuacji blackout? Latarkę, świece, apteczkę i dokumenty trzymaj w łatwo dostępnym miejscu. Wyposaż się przenośną ładowarkę – tzw. POWERBANK. Zabezpiecz zapasy jedzenia, które nie wymaga prądu przy przechowywaniu i przygotowywaniu - czytamy w poście.

RDC zaznaczyło, że post ma charakter informacyjny, a Polsce nic nie grozi. "Na chwilę obecną Polska nie jest zagrożona blackoutem. Post ma charakter działań edukacyjnych i prewencyjnych" - zastrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Mimo to pod postem pojawiło się wiele komentarzy od zaniepokojonych internautów.

Nie tylko Polska informuje o ewentualnych przerwach w dostawie prądu. Ostrzeżenia usłyszeli także obywatele Austrii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii czy Włoch. We Włoszech blackout został określony zjawiskiem "gorszym od pandemii".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Nowe obostrzenia? Ekspert nie ma złudzeń
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić